Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Dni Karpia 2020

Komunikat o działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu milickiego

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 294 oraz z 2020 r. poz. 875) nieodpłatna pomoc prawna od dnia 16 maja 2020 r. obejmuje także sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą – niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku.

W okresie stanu epidemii od dnia 13 marca 2020 r. do odwołania została zawieszona na terenie powiatu milickiego stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Osoby, które chcą uzyskać pomoc prawną mogą ją otrzymać wyłącznie za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail, komunikator internetowy) po wcześniejszej rezerwacji wizyty pod numerem telefonu 798 211 377.

Osoby uprawnione obecnie nie są zobowiązane do składania pisemnych oświadczeń wymaganych przepisami prawa w celu skorzystania z bezpłatnych usług prawnych.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 798 211 377.

.

Informujemy, że od 13 maja 2020 r. (środa) w Starostwie Powiatowym w Miliczu przywrócone zostaje przyjmowanie interesantów w godzinach pracy urzędu. Obsługa interesantów nadal odbywa się z zachowaniem obostrzeń.

Zdrowych, spokojnych świąt!

Laptopy trafią do uczniów

Dzięki wsparciu środków pochodzących z Unii Europejskiej, władze powiatu milickiego mogły pozyskać sprzęt komputerowy dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Powiat Milicki pozyskał niemal 70 tys. zł w ramach projekty grantowego "Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnego w systemie kształcenia zdalnego", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dofinansowanie pozwoliło zakupić 30 laptopów, które w już w najbliższych dniach zostaną przekazane szkołom ponadpodstawowym, dla których organem prowadzącym jest powiat milicki, a następnie trafią do najbardziej potrzebujących uczniów. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przez monitorami komputerów, ale niestety część z nich nie posiada odpowiedniego sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe. Pozyskane środku zapewniły w 100 proc. kosztów zakup sprzętu komputerowego, dzięki któremu nauka zdalna stanie się dla nich możliwa. 

Realizujemy kolejny projekt!

Zawiadomienie o XX nadzwyczajnej sesji Rady 22 kwietnia 2020

Zawiadomienie o XX nadzwyczajnej sesji Rady 22 kwietnia 2020

Zarządzenie Starosty ws. zmiany organizacji pracy