Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Dni Karpia 2020

CEE

1Nowo wybudowane Centrum Edukacji Ekologicznej  wraz z otoczeniem to nowoczesna archtektura, która całkowicie zmieniła to miejsce, w którym od lat straszył niszczejący chlewik, pokryty krzywymi płytami parking czy pełna dziur gruntowa droga dojazdowa. Jak jest obecnie, widać na zdjęciach.

Piknik samorządowy

IMG 0787Po południu 27 maja nad wybudowanym przez samorząd powiatowy zalewem rekreacyjnym w Miliczu odbył się piknik samorządowy, na który zaproszono pracowników starostwa, radnych powiatowych oraz kierowników jednostek powiatowych. Z zaproszenia nad zalew ponadto skorzystali m.in.: Dolnośląski Kurator Oświaty, przewod, Konwentu Powiatów DŚ, dyr. ANR, konsultant ZPP i Starosta Trzebnicki. Na scenie występowała młodzież, m.in. Pola Dziedzic i zespół 4KM.

Udane Święto Samorządu Terytorialnego

IMG 0654W obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego, R.Jurkowlańca, posła na sejm, M.Jarosa, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, B.Pawłowicz, starostów, burmistrzów, wójtów, radnych, kierowników jednostek powiatowych, gości z Niemiec z Ziomkostwa Milicko-Żmigrodzkiego obchodzono w nowo wybudowanym Centrum Edukacji Ekologicznej przy PCEiPP w Miliczu Święto Samorządu Terytorialnego, przypadające na dzien 27 maja, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych w 1990 r., oraz 15-lecie powiatu milickiego.

Bardzo ciekawy wykład wygłosił ekspert Związku Powiatów Polskich, M.Wójcik. Do zgromadzonych przemawiał także marszałek. O swoich kadencjach i ówczesnej sytuacji wspominali pierwszy burmistrz Milicza J.Wierzowiecki i pierwszy strosta J.Kwiecień.

 

Msza św. w intencji samorządowców

IMG 055727 maja br. w dniu Święta Samorządu Terytorialnego tak zwanym małym kościele w Miliczu odbyła się msza święta w intencji powiatowych samorządowców. 

CEE otwarte

IMG 0697Dolnośląski Kurator Oświaty, B.Pawłowicz, Starosta Milicki, P.Lech, oraz wykonawca powiatowej inwestycji, przecięli wstęgę i tym samym dokonali otwarcia nowo wybudowanego Centrum Edukacji Ekologicznej, które powstało w miejscu chlewika dawnej bursy szkolnej. Budowa centrum obejmowała także zagospodarowanie terenu wokół, powstały trawniki, miejsca parkingowe oraz droga dojazdowa wyłożona kostką. O estetykę tego miejsca, nasadzenia drzew i krzewów, wystrój wnętrza zadbała dyr. Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno-Pedagogicznego, w którego skład weszło CEE. Centrum posiada 90-metrową salę konferencyjną wyposażoną w sprzęt multimedialny, nowoczesną pracownię przyrodniczą, a także 3 toalety oraz zaplecze kuchenno-szatniowe i korytarz z "recepcją". Przy okazji ocieplono i położono nową elewację na stołówce i kuchni. Uroczystość otwarcia CEE miała miejsce 27 maja br. podczas obchodów Święta Samorządu Terytorialnego.

                                                       

Czytaj więcej...

Nowa książka wydana przez Starostwo Powiatowe w Miliczu

IMG 0872"Powiat milicko-żmigrodzki nad Baryczą" - tak brzmi polski tytuł niemieckiej książki, w której dawni mieszkańcy z nostalgią wspominają ziemie nieistniejącego dziśspowiatu. Prezentacja i promocja nowej książki wydanej przez Starostwo Powiatowe w Miliczu odbyła się podczas obchodów Święta Samorządu Lokalnego 27 maja w nowo wybudowanym Centrum Edukacji Ekologicznej.  Wydawnictwo z 1965 r. przetłumaczył I.Kowalski, a zredagował i zrobił korektę W.Zdobylak. W trakcie urocztości, którą swoją obecnością uświetnili  przedstawiciele Ziomkowstwa Milicko-Żmigrodzkiego z Niemiec, głos zabrali Starosta Piotr Lechi, Hans Joachim Nitschke oraz tłumacz Ireneusz Kowalski. Książka została wydana ze wsparciem środków europejskich. 

65. rocznica

pilecki