Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

W dniach 4-12 lipca 5 uczniów z I LO i ZS wraz z opiekunami, K.Góralem i F.Puchałą, przebywać będzie na Ukrainie w Rokitnikach, gdzie będą czyścić groby naszych przodków na dawnym polskim cmentarzu w ramach dolnośląskiej akcji "Migiłę pradziada ocal od zapomnienia", po drodze zwiedzą także Lwów. Wszelkie koszty pokrywają szkoły i milickie starostwo, które m.in. wyposażyło każdego uczestnika akcji w parę koszulek z godłem Polski i herbem powiatu milickiego. 26 czerwca wyjazd na Ukrainę starosta P.Lech omawiał z rodzicami uczniów.

Kto na Święcie Karpia Milickiego

Zespół Bracia, Renata Przemyk i wrocławski zespół Hurt to główni wykonawcy muzyczni na tegorocznym Święcie Karpia Milickiego, które zaplanowano na pierwszy weekend września, tj. 7 i 8.

Bracia to polska grupa rockowa powstała z inicjatywy braci Piotra i Wojciecha Cugowskich, synów Krzysztofa Cugowskiego z legendarnej Budki Suflera. Renata Przemyk to polska piosenkarka i kompozytorka. Większość płyt wykonawczyni m.in. „Babę zesłał Bóg” zdobyła tytuł złotej płyty. Hurt to wrocławska grupa muzyczna, której liderem jest Maciej Kurowicki.

 

Raport badania wody na zalewie

zalewSą wyniki mikrobiologicznych badań wody na zbiorniku retencyjno - rekreacyjnym w Miliczu, przy ul. Wojska Polskiego, które na zlecenie miickiego starostwa przeprowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołowie.

W załączniku wyniki badań wody.

Czytaj więcej...

Uczniowie I LO i ZS na Pikniku Patriotycznym

Uczniowie I LO i ZS wraz z opiekunami oraz starostą P.Lechem wzięli udział 22 czerwca w Krzydlinie Małej k.Wołowa w Pikniku Patriotycznym pn.:"Poznajmy się przed wyjazdem na Kresy", który jest częścią regionalnej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Kilkuset wolontariuszy z całego województwa miało okazję wymienić się doświadczeniami z poprzednich lat i zapoznać się z planem tegorocznego wyjazdu na Ukrainę.

Drużyna powiatu milickiego jedzie do Niemiec na mini-EURO

koszulkaDrużyna powiatu milickiego chłopców z rocznika 2000-2001 weźmie udział w mini-EURO w piłce nożnej w dniach 4-8 lipca w zaprzyjaźnionym z naszym powiatem niemieckim mieście Wurzen. W roli opiekuna i trenera 10 zawodników wystąpi A.Stolarek. Starostwo przygotowało dla chłopców imienne stroje piłkarskie z herbem powiatu milickiego, który będą reprezentować (po zakończeniu turnieju staną się one ich własnością). Pierwotnie na mini-EURO powiat miała reprezentować drużyna z milickiej SP2, ale szkoła ta zrezygnowała, mimo że wszelkie koszty (poza strojami, bo je wzięło na siebie starostwo) pokrywa strona niemiecka.