Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Powiatowe lato nad zalewem w Miliczu

lato

Zapraszamy na turniej

turniej

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

W dniach 4-12 lipca 5 uczniów z I LO i ZS wraz z opiekunami, K.Góralem i F.Puchałą, przebywać będzie na Ukrainie w Rokitnikach, gdzie będą czyścić groby naszych przodków na dawnym polskim cmentarzu w ramach dolnośląskiej akcji "Migiłę pradziada ocal od zapomnienia", po drodze zwiedzą także Lwów. Wszelkie koszty pokrywają szkoły i milickie starostwo, które m.in. wyposażyło każdego uczestnika akcji w parę koszulek z godłem Polski i herbem powiatu milickiego. 26 czerwca wyjazd na Ukrainę starosta P.Lech omawiał z rodzicami uczniów.

Kto na Święcie Karpia Milickiego

Zespół Bracia, Renata Przemyk i wrocławski zespół Hurt to główni wykonawcy muzyczni na tegorocznym Święcie Karpia Milickiego, które zaplanowano na pierwszy weekend września, tj. 7 i 8.

Bracia to polska grupa rockowa powstała z inicjatywy braci Piotra i Wojciecha Cugowskich, synów Krzysztofa Cugowskiego z legendarnej Budki Suflera. Renata Przemyk to polska piosenkarka i kompozytorka. Większość płyt wykonawczyni m.in. „Babę zesłał Bóg” zdobyła tytuł złotej płyty. Hurt to wrocławska grupa muzyczna, której liderem jest Maciej Kurowicki.

 

Uczniowie I LO i ZS na Pikniku Patriotycznym

Uczniowie I LO i ZS wraz z opiekunami oraz starostą P.Lechem wzięli udział 22 czerwca w Krzydlinie Małej k.Wołowa w Pikniku Patriotycznym pn.:"Poznajmy się przed wyjazdem na Kresy", który jest częścią regionalnej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Kilkuset wolontariuszy z całego województwa miało okazję wymienić się doświadczeniami z poprzednich lat i zapoznać się z planem tegorocznego wyjazdu na Ukrainę.

Raport badania wody na zalewie

zalewSą wyniki mikrobiologicznych badań wody na zbiorniku retencyjno - rekreacyjnym w Miliczu, przy ul. Wojska Polskiego, które na zlecenie miickiego starostwa przeprowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołowie.

W załączniku wyniki badań wody.

Czytaj więcej...

Drużyna powiatu milickiego jedzie do Niemiec na mini-EURO

koszulkaDrużyna powiatu milickiego chłopców z rocznika 2000-2001 weźmie udział w mini-EURO w piłce nożnej w dniach 4-8 lipca w zaprzyjaźnionym z naszym powiatem niemieckim mieście Wurzen. W roli opiekuna i trenera 10 zawodników wystąpi A.Stolarek. Starostwo przygotowało dla chłopców imienne stroje piłkarskie z herbem powiatu milickiego, który będą reprezentować (po zakończeniu turnieju staną się one ich własnością). Pierwotnie na mini-EURO powiat miała reprezentować drużyna z milickiej SP2, ale szkoła ta zrezygnowała, mimo że wszelkie koszty (poza strojami, bo je wzięło na siebie starostwo) pokrywa strona niemiecka.

Pismo Starosty Milickiego do Prezydenta RP

20 czerwca starosta P.Lech skierował pismo do Prezydenta RP z apelem o podpisanie obywatelskiej ustawy w sprawie okręgów sądów powszechnych, która m.in. przywraca sąd rejonowy w Miliczu. Tym samym starosta odpowiedział na apel Klubu Parlamentarnego PSL.

sady2

Czytaj więcej...

Tłumy na spektaklu w I LO im. AK

IMG 5528Inscenizacja "Zapomnianego diabła" w wykonaniu uczniów I LO im. AK i Gimnazjum Ad Astra zgromadziła takie tłumy miliczan w auli I LO, że pracująca na pełnych obrotach klimatyzacja nie była w stanie odpowiednio schłodzić pomieszczenia. 20 czerwca był upalnym dniem, a ponadto temperaturę podnosiły emocje i wrażenia, jakie dostarczyła dobrze zagrana sztuka Jana Drdy.

Część II >>>

Walne SGTWTiDB

IMG 5451Z powodu braku kworum nie doszło do głosowania uchwał walnego zebrania Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, które odbyło się w nowo wybudowanym Centrum Edukacji Ekologicznej przy PCEiPP w Miliczu 20 czerwca. W związku z tym zebranie przełożono na poniedziałek 24 czerwca na godz. 12, a przybyli goście udali się nad powiatowy zalew przy ul. Wojska Polskiego, a po obiedzie rozjechali się do swoich miejscowości.

Wyniki w Gimnazjum Ad Astra w I LO znów bardzo dobre

Bardzo dobrze wypadł egzamin w Gimnazjum Ad Astra w I LO im. AK w Miliczu. Uczniowie tego gimnazjum osiągnęli średni wynik z j.polskiego na poziomie 73,7 (w gminie Milicz wyniósł on 58,1, a na Dolnym Śląsku 60,1); z historii - 72,6 ((w gminie Milicz wyniósł on 55,7, a na Dolnym Śląsku 56,7); z matematyki - 65,4 (w gminie Milicz wyniósł on 48,4, a na Dolnym Śląsku 46,3); z części przyrodniczej - 73,3 (w gminie Milicz wyniósł on 59,8, a na Dolnym Śląsku 58,1); z j.angielskiego na poziomie podstawowym - 86,6 (w gminie Milicz wyniósł on 60,4, a na Dolnym Śląsku 62,6); z j.angielskiego na poziomie rozszerzonym - 71,9 (w gminie Milicz wyniósł on 42,7, a na Dolnym Śląsku 47,4); z j.niemieckiego na poziomie podstawowym - 86,9 (w gminie Milicz wyniósł on 60,4, a na Dolnym Śląsku 57,5); z j.niemieckiego na poziomie rozszerzonym - 68,9 (w gminie Milicz wyniósł on 36,8, a na Dolnym Śląsku 38,1). Wyniki Gimnazjum Ad Astra mocno podniosły średnią gminy.

Ponad 13 tys. zł dla Krystiana

13 tys. 164 zł tyle uzbierał Komitet Charytatywny złożony z młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Główna zbiórka odbywała się podczas Majówkl dla Krystiana nad powiatowym zalewem przy ul. Wojska Polskiego, wspieranej organizacyjnie przez Starostwo Powiatowe w Miliczu.

Nowe wydanie "Faktów Milickich"