Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

SOSW zaprasza w sobotę nad zalew

Zalew zabawy 33 2013

Turniej nalewek Doliny Baryczy

Nalewki 33 2013

Tu można pobrać REGULAMIN i INFORMACJĘ OGÓLNĄ o turnieju

MEN ogłosił kalendarz roku szkolnego

Uczniowie i nauczyciele do szkół pójdą 2 września br. Bożonarodzeniowo-noworoczna przerwa potrwa od 21 grudnia br. do 1 stycznia 2014 r. Ferie zimowe na Dolnym Śląsku zaplanowanoa od 15 lutego do 2 marca 2014r., a wielkanocną przerwę świateczną na okres od 17 do 22 kwietnia 2014 r. Koniec roku to piątek 27 czerwca 2014 r.

Nowy przewodnik

plakat wglad

Turniej piłki plażowej

W niedzielę nad zalewem z inicjatywy Zespołu Szkół w Miliczu rozegrano turniej piłki plażowej.

Budowa akwarium

Trwa budowa akwarium, w którym będzie można zobaczyć wycinek Stawów Milickich z karpiami i innymi rybami. Powstaje ono przy ścieżce rowerowej na przystanku Milicz-Zamek k. EKO. Ma być czynne już podczas Święta Karpia Milickiego. Jego budowa jest dofinansowana ze środków unijnych z PO Ryby. Część szklana będzie miała wymiary 2x4x1 m. Ryby przekaże spółka "Stawy Milickie".

Informacja Starosty Milickiego na temat budowy infrastruktury turystycznej przy zalewie

"Cud nad Wisłą" - pamiętamy!

cud na wisła93 lata temu, 15 sierpnia 1920 roku w Bitwie Warszawskiej Polacy pokonali Armię Czerwoną. To jedna z 18. bitew, które zdecydowały o losach świata. Nazywana też "Cudem nad Wisłą" ze względu na spektakularne zwycięstwo nad przeważającymi siłami sowietów.  Wygrana zapewniła naszemu krajowi niepodległość na blisko 20 lat i równocześnie uchroniła Europę Zachodnią przed rewolucją komunistyczną.

Turniej piłki plażowej już w niedzielę

 

Nad milickim zalewem jest już przygotowane boisko pod niedzielny turniej piłki plażowej.

Turniej siatka 33 2013

Dni Karpia tuż, tuż

button DK-2013button DK-2013button DK-2013

Utrzymać linię kolejową

 "Sprzeciwiamy się likwidacji połączeń na linii Krotoszyn - Wrocław, oczekujemy remontu odcinka Grabowno - Krotoszyn, ze środków RPO woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, aby połączenia kolejowe stały się atrakcyjne dla pasażerów, poprzez czas dojazdu - nie 2,3 godzin, lecz 1, 1,5 godziny" - mówili przedstawiciele samorządów zainteresowanych utrzymaniem połączeń kolejowych z Wrocławiem i Poznaniem. W spotkaniu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu z inicjatywy Starosty Milickiego udział wzięli - wicemarszałek wielkopolski Wojciech Jankowiak, dyrektor departamentu infrastruktury UMWD Wiktor Lubieniecki, starostowie krotoszyński - Leszek Kulka, oleśnicki Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry Jan Dżugaj, wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski oraz wicestarosta i starosta milicki Władysław Szydełko i Piotr Lech.  

Siatkówka plażowa open

siatkowka plazowa 1Nauczyciele Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu i dyrektor szkoły Ryszard Lech  w najbliższą niedzielę 18 sierpnia zapraszają  wszystkich chętnych na otwarty turniej piłki siatkowej plażowej. Początek o godz. 10.oo, zawody poprowadzi milicki siatkarz Artur Nakonieczny. By zorganizować turniej, szkoła przygotuje odpowiednie boisko. Impreza odbędzie się w ramach "Powiatowego lata nad zalewem".

Zjazd "Solidarności" w Miliczu

solidarnosc-dolny-slask-logo-primaryW piątek 25 października w Miliczu w auli I Liceum Ogólnokształcącego im Armii Krajowej odbędzie się zjazd dolnośląskiej "Solidarności". W przerwie obrad delegaci związku udadzą się na obiad z karpiem do Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno-Pedagogicznego. W kuluarach zjazdu promować się będą powiat milicki i "Stawy Milickie" SA.

To ważne dla Ziemi Milickiej wydarzenie, także promocyjne, nie byłoby możliwe bez aktywnego zaangażowania milickiego MOZ i jej szefa Ryszarda Bartnickiego.