Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Akt erekcyjny nad zalewem

IMG 974413 września br. z inicjatywy M.Gołąba, prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej, która jest inwestorem budowy infrastruktury turystycznej nad zalewem przy ul. Wojska Polskiego, miało miejsce wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty powstających budynków. W kapsule oprócz aktu, podpisanego m.in. przez prezesa fundacji, starostę i właściciela firmy budowlenej NOVBUD, umieszczono flagę powiatu i aktualny nr "Głosu Milicza". I starosta, i przewod. Rady Powiatu nawiązali do historii powstawania zalewu, który miał być jednym z trzech zbiorników. We współpracy burmistrzem R.Mielochem miały powstać jeszcze dwa, w tym jeden ponad-35-hektarowy pod żagle. Jednak po śmierci R.Mielocha nowy burmistrz P.Wybierała wycofał się z projektu i nie przejął za darmo z ANR ponad-40-hektarowej działki. Wartość budowanej infrastruktury turystycznej to ok. 2,3 mln zł, z czego 1,5 mln zł pochodzi z PO Ryby (unijnego funduszu wspomagającego tereny rybackie).

Inauguracja projektu

IMG 9635Konferencja inaugurująca projekt unijny "Poprawa jakości doskonalenia nauczycieli w powiecie milickim, na realizację którego starostwo wraz z PCEiPP otrzymało prawie 1,5-milionowe dofinansowanie, odbyła się 12 września w auli I LO im. AK. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Milicki i członkowie Zarządu Powiatu, Przewodniczący Rady Powiatu, Dolnośląski Wicekurator Oświaty, dyr. Wydziału Edukacji i Nauki UMWD oraz dyr. wrocławskiego DODN. Starosta P.Lech podczas przemowy do zgromadzonych, gości, dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu powiatu milickiego, wręczył dwojgu nauczycielom powierzenie obowiązków doradców metodycznych. O projekcie i jego założeniach mówiła dyr. PCEiPP, a zarazem jego koordynator, następnie przedstawiła wybrany w konkursach zespół projektowy. O tożsamym projekcie, ale realizowanym już od stycznia br., opowiadała dyr. PCEiPPP w Wołowie. Pracę milickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i jej udział w projekcie przedstawiła jej psycholog. Głos zabrali także wicekurator i dyr. WEiN. Po uroczystym obiedzie odbyły się spotkania dyrektorów szkół i przedszkoli ze szkolnymi organizatorami rozwoju edukacji (SORE). Każdy uczestnik konferencji otrzymał w prezecie pakiet promocyjny m.in. z pendrivem 4G.

Podziękowania za ŚKM

Starosta Milicki, Piotr Lech, serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że kolejne Święto Karpia Milickiego możemy uznać za udane:
- Stawom Milickim SA
- Piekarni Familijnej
- Bankowi Spółdzielczemu
- Agencji Nieruchomości Rolnych
- Wojsku Polskiemu z Oleśnicy i Wrocławia
- Partnerstwu dla Doliny Baryczy oraz LGD i LGR
- Nadleśnictwom Milicz i Żmigród
- Technikum Leśnemu
- strażakom
- SGTWTiDB
- Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej
- jednostkom oświatowym: PCEiPP, ZS, I LO i SOSW
- Imbissowi Milickiemu
- stacji paliw BP
- lokalnym wystawcom i wytwórcom nalewek
- Klubowi Biegacza "Orzeł"
- TVPM
- DFG sp. z o.o.
- DWUP we Wrocławiu
- pracownikom milickiego starostwa zaangażowanym w organizację imprezy,
a przede wszystkim Mieszkańcom powiatu, którzy tak tłumnie przybyli celebrować święto milickiego karpia!
Do zobaczenia za rok!

Starosta Milicki w Radzie Infrastruktury Informacji Przestrzennej

logo maicPiotr Lech, Starosta Milicki, został członkiem Rady Infrastruktury Informacji Przestrzennej przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji. Weźmie udział w najbliższym spotkaniu rady, które zaplanowano na 18 września br. w gmachu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii w Warszawie.

Całoroczne akwarium już działa

IMG 1069W sobotę podczas Święta Karpia Milickiego starosta Piotr Lech wraz z dziennikarzem Polskiego Radia Wrocław dokonali uroczystego otwarcia całorocznego akwarium plenerowego eksponującego ryby Stawów Milickich. To jedyne takie akwarium w Polsce - twierdzą pracownicy firmy akwarystycznej, która je budowała w Miliczu. Jak mówił starosta, ilekrość do Milicza przyjeżdżał Marek Obszarny - dziennikarz PR Wrocław - by prowadzić Świeto Karpia Milickiego, stale pytał o to, kiedy w Miliczu powstanie właśnie taki obiekt, więc, gdy okazało się, że jest możliwość skorzystania ze środków europejskich z programu Leader, by wybudować akwarium, nikt w starostwie ani na chwilę się nie zawahał. Otwarciu towarzyszył występ orkiestry dętej z Sulmierzyc. Akwarium podczas ŚKM było jedną z głównych atrakcji.

150. posiedzenie Zarządu Powiatu - 3.09.2013 r.

Zarząd podjął uchwałę w sprawie przekazania kierownikom powiatowych jednostek organizacyjnych, inspekcji i straży uprawnień do zaciągania zobowiązań z tytułu umów, których realizacja w roku budżetowym i następnym jest niezbędna do zapewnienia ciągłości działania jednostki ,a termin płatności wykracza poza rok budżetowy; podjął uchwałę o zmianie uchwały nr XXIV/138/2012 w sprawie budżetu powiatu na 2013 rok; w ramach nadzoru właścicielskiego nad spółkami rozważał wprowadzenie zmian do umowy MCM sp. z o.o.; a także powierzył funkcje doradców metodycznych: Annie Waleńskiej – nauczycielce z I LO im. AK w Miliczu (doradztwo w zakresie języków obcych) oraz Grzegorzowi Połubkowi – nauczycielowi ZS im. T.Kościuszki(doradztwo w zakresie nauk ścisłych – fizyka/matematyka).

Czytaliśmy A.Fredrę

fredroPodczas Święta Karpia Milickiego w sobotę w I LO im. AK przed i podczas przerwy w recitalu M.Ciężkiej-Kątnik powiat milicki na apel Prezydenta RP, B.Komorowskiego, włączył się do Narodowego Czytania, tym razem dzieł Aleksandra Fredry. Przeczytano głośno kilka bajek oraz fragment "Zemsty". Czytali m.in. starosta P.Lech, dyr. I LO im. AK, S.Strzelecki, oraz dyr. ZS, R.Lech, a także uczniowie I LO z koła teatralnego.

O Święcie Karpia Milickiego na Onet.pl

onetO naszym powiatowym Święcie Karpia Milickiego oraz o Dniach Karpia ukazał się tekst w wiadomościach portalu Onet.pl publikowany za Polską Agencją Prasową z 8 września br.

Czytaj tekst "Celebrowali Święto Karpia Milickiego">>>

Święto Karpia Milickiego za nami

IMG 3342Minął drugi i ostatni dzień Święta Karpia Milickiego. Do bardzo udanych można zaliczyć 33. Bieg Baryczan i 1. Bieg Karpia, Turniej Drwali, 1. Turniej nalewek, do którego zgłoszono aż 33 trunki, turniej i pokaz kulinarny, występy zespołów muzycznych, w tym milickiego LabiRytmu i rewelacyjnej grupy Bracia, pokaz fajerwerków, a także sprzedaż karpia żywego oraz przyrządanego na różne sposoby przez "Naszą Karczmę", "W Starym Młynie" i "Karpika pod Strzechą". Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Za nami I dzień Święta Karpia Milickiego

Otwarcie pierwszego w Polsce plenerowego akwarium z rybami stawów milickich z udziałem orkiestry dętej, występy zespołów muzycznych, w tym wspaniałego Hurtu, wyśmienity recital milickiej sopranistki Małgorzaty Ciężkiej - Kątnik, popis siłowy Tadeusza Hryciuka i wspaniały koncert Renaty Przemyk już za nami. Tak minął pierwszy dzień Święta Karpia Milickiego. Przed nami niedziela i wiele atrakcji, także kulinarnych. Zapraszamy! 

Święto Karpia Milickiego

skm2013bp

Kultura to sztuka

Tak wyglądały gminne słupy reklamowe na 2 dni przed jedyną największą masową imprezą w naszym powiecie. Pieniądze na druk plakatów i ich rozwieszenia poszły na marne przez czyjąś decyzję (KOGO?), by w tym czasie dokonać czyszczenia tychże słupów. Tylko że nie były to pieniądza starosty, wicestarosty czy innego pracownika powiatu, ale środki publiczne z części z podatku, który płacimy wszyscy.

slup

Otwarcie plenerowego akwarium

Otwarcie plenerowego całorocznego akwarium wybudowanego przez powiat milicki zaplanowano na godz. 16 w sobotę podczas Święta Karpia Milickiego. Uroczystości towarzyszyć będzie występ orkiestry dętej (cywilnej, gdyż wojskowa ze względu na wrocłąwską uroczystość z udziałem szefa BBN, gen. Kozieja, odwołała swój przyjazd do Milicza, w zamian wojsko zorganizuje u nas ekspozycję sprzętu wojskowego).