Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Pozytywna ocena projektu

Kolejny wspólny projekt partnerski, którego liderem jest powiat milicki pn. „Zarządzanie energią w budynkach Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, Oleśnicy, Oławie i Trzebnicy” został pozytywnie oceniony i przeszedł ocenę formalną i merytoryczną. Projekt przygotowano w partnerstwie z powiatami oławskim, oleśnickim i trzebnickim. Zakłada on termomodernizację budynków komend powiatowych PSP w wymienionych powiatach. W wyniku oceny w zakresie kryterium selekcji zostanie utworzona lista rankingowa, której możemy się spodziewać pod koniec października br.

Udany koncert

IMG 1903Do bardzo uadnych należy zaliczyć koncert solistki Opery Śląskiej, Renaty Dobosz, który miał miejsce w kościele pw. św. Michała Archanioła w Miliczu 22 września br. Zadowolenia z występu wokalistki nie krył także ks. proboszcz J.Przytocki. Koncert pod patronatem Starosty Milickiego odbył sie w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

Informacja z 151 posiedzenia Zarządu Powiatu z 17.09.2013 r.

Zarząd spotkał się z prezesem Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej M.Gołąbem. Tematem obrad była realizacja inwestycji przy zalewie. Podjął uchwały w sprawach: zmiany uchwały budżetowej na 2013 rok; przyjęcia „Planu audytu wewnętrznego na rok 2013”; sprzedaży nieruchomości (dot. nieruchomości zabudowanej w Krośnicach. działka nr 508/45 AM-1). Ponadto zarząd zapoznał się z ofertami, które wpłynęły na remont  dróg w związku z postępowaniem przetargowym pn.  „Remonty nawierzchni mieszankami mineralno-bitumicznymi dróg powiatowych na terenie powiatu milickiego”.

Mieszkańcy Ziemi Milickiej zgłoszeni do nagród

Starostwo Powiatowe w Miliczu zgłosiło kandydaturę ks. Leonarda Wilczyńskiego do nagrody im. Aleksandra Gieysztora za szczególne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego (renowacja kościoła Wniebowzięcia NMP w Cieszkowie, ufundowanego przez księżną Katarzynę Sapiehę), natomiast Damiana Wojtaszka zgłoszono do nagrody "Niezwykli Dąlnoślązacy" za osiągnięcia sportowe i reprezentowanie Dolnego Śląska w siatkarskiej kadrze narodowej.

Ponadmetrowy jesiotr w akwarium

17 września plenerowe akwarium powiatu milickiego wzbogaciło się o ponadmetrowego jesiotra. Ofiarowali go starostwu bracia Marian i Krzysztof Nowiccy, których przydomowe oczko wodne było już za małe na tak dużą rybę. Dziękujemy.

 

Zapraszamy na koncert

spiewaczak

Agresja sowiecka - pamiętamy!

17wrzesnia74 latu temu Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny, zgodnie z sowiecko-niemieckim porozumieniem, zaatakowała Polskę, tym samym Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Polska była całkowicie zaskoczona agresją Armii Czerwonej. Atak na wschodzie pozbawił armię polska zaplecza do organizowania i przegrupowania wojska. Konsekwencje agresji sowieckiej z 17 września 1939 roku ponosimy do dziś. Te wydarzenia ukształtowały bowiem obecną wschodnią granicę Polski.

Realizacja "Lepszego startu" w PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu w ramach projektu pn.  „Lepszy start” na 2013 r.  zrealizowało już 7-dniowe zajęcia rehabilitacyjne w nadmorskim Jarosławcu dla 15 niepełnosprawnych i 12-dniowy kurs komputerowy. Ponadto PCPR prowadzi kursy dla usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych: migowy oraz prawa jazdy kat. B. Odbyły się również indywidualne zajęcia doradcy zawodowego, umożliwiające aktywizację zawodową i społeczną. W tym roku planuje się jeszcze zorganizować trening kompetencji i umiejętności społecznych, opłacić jednorazową pomoc na zagospodarowanie w formie rzeczowej, opłacić koszty nauki w szkole wyższej oraz przeprowadzić kurs kierownika magazynu. Całkowita wartość projektu w roku 2013 to 220 tys. zł, z czego wkład własny PCPR wynosi 33 tys. zł

Pomoc prawna, psychologiczna bez opłat w PCPR

pomoc prawna 01W powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu w ramach specjalistycznego poradnictwa można zasięgnąć porad bez ponoszenia żadnych opłat od prawnika, psychologa, doradcy ds. osób niepełnosprawnych. W "Czytaj więcej" szczegółowe informacje lub na stronie pcprmilicz.pl

Czytaj więcej...

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

Od lipca br. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zbiera się grupa wsparcia dla rodzin zastępczych prowadzoną przez zatrudnionego w centrum psychologa. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

"Aktywny samorząd" w PCPR

aktywnyPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu przypomina o ostatecznym terminie składania wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywy Samorząd”. Wnioski w zakresie dofinansowania modułu I oraz II można składać w siedzibie Centrum, w nieprzekraczalnym terminie do 30.09.2013 r. Szczegóły na stronie internetowej: pcprmilicz.pl

Otwarto oferty na remonty dróg powiatowych

16 września otwarto oferty złożone do przetargu na remonty dróg powiatowych. Zgłosiły się 3 firmy drogowe: z Kalisza, Colas z Polędzi k. Poznania oraz Heilit Woerner z Wrocławia. Najniższą cenowo ofertą na remont drogi Cztkowice - Kuźnica Czeszycka przedstawiła spółka Heilit 1.844.688,20 zł (2.086.623,05 - oferta firmy  z Kalisza i 2.031.212,16 zł - przedsiębiorstwa spod Poznania). Na remonty dróg Pracze - Gruszeczka, Milicz - Kaszowo oraz odcinków w Bartnikach i Duchowie najniższą cenowo ofertę złożyło przedsiębiorstwo Colas - 1.296.489,80 zł (1.337.220,33 zł - oferta spółki Heilit).

Akt erekcyjny nad zalewem

IMG 974413 września br. z inicjatywy M.Gołąba, prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej, która jest inwestorem budowy infrastruktury turystycznej nad zalewem przy ul. Wojska Polskiego, miało miejsce wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty powstających budynków. W kapsule oprócz aktu, podpisanego m.in. przez prezesa fundacji, starostę i właściciela firmy budowlenej NOVBUD, umieszczono flagę powiatu i aktualny nr "Głosu Milicza". I starosta, i przewod. Rady Powiatu nawiązali do historii powstawania zalewu, który miał być jednym z trzech zbiorników. We współpracy burmistrzem R.Mielochem miały powstać jeszcze dwa, w tym jeden ponad-35-hektarowy pod żagle. Jednak po śmierci R.Mielocha nowy burmistrz P.Wybierała wycofał się z projektu i nie przejął za darmo z ANR ponad-40-hektarowej działki. Wartość budowanej infrastruktury turystycznej to ok. 2,3 mln zł, z czego 1,5 mln zł pochodzi z PO Ryby (unijnego funduszu wspomagającego tereny rybackie).