Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Udany koncert

IMG 1903Do bardzo uadnych należy zaliczyć koncert solistki Opery Śląskiej, Renaty Dobosz, który miał miejsce w kościele pw. św. Michała Archanioła w Miliczu 22 września br. Zadowolenia z występu wokalistki nie krył także ks. proboszcz J.Przytocki. Koncert pod patronatem Starosty Milickiego odbył sie w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

Informacja z 151 posiedzenia Zarządu Powiatu z 17.09.2013 r.

Zarząd spotkał się z prezesem Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej M.Gołąbem. Tematem obrad była realizacja inwestycji przy zalewie. Podjął uchwały w sprawach: zmiany uchwały budżetowej na 2013 rok; przyjęcia „Planu audytu wewnętrznego na rok 2013”; sprzedaży nieruchomości (dot. nieruchomości zabudowanej w Krośnicach. działka nr 508/45 AM-1). Ponadto zarząd zapoznał się z ofertami, które wpłynęły na remont  dróg w związku z postępowaniem przetargowym pn.  „Remonty nawierzchni mieszankami mineralno-bitumicznymi dróg powiatowych na terenie powiatu milickiego”.

Mieszkańcy Ziemi Milickiej zgłoszeni do nagród

Starostwo Powiatowe w Miliczu zgłosiło kandydaturę ks. Leonarda Wilczyńskiego do nagrody im. Aleksandra Gieysztora za szczególne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego (renowacja kościoła Wniebowzięcia NMP w Cieszkowie, ufundowanego przez księżną Katarzynę Sapiehę), natomiast Damiana Wojtaszka zgłoszono do nagrody "Niezwykli Dąlnoślązacy" za osiągnięcia sportowe i reprezentowanie Dolnego Śląska w siatkarskiej kadrze narodowej.

Ponadmetrowy jesiotr w akwarium

17 września plenerowe akwarium powiatu milickiego wzbogaciło się o ponadmetrowego jesiotra. Ofiarowali go starostwu bracia Marian i Krzysztof Nowiccy, których przydomowe oczko wodne było już za małe na tak dużą rybę. Dziękujemy.

 

Zapraszamy na koncert

spiewaczak

Agresja sowiecka - pamiętamy!

17wrzesnia74 latu temu Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny, zgodnie z sowiecko-niemieckim porozumieniem, zaatakowała Polskę, tym samym Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Polska była całkowicie zaskoczona agresją Armii Czerwonej. Atak na wschodzie pozbawił armię polska zaplecza do organizowania i przegrupowania wojska. Konsekwencje agresji sowieckiej z 17 września 1939 roku ponosimy do dziś. Te wydarzenia ukształtowały bowiem obecną wschodnią granicę Polski.

Realizacja "Lepszego startu" w PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu w ramach projektu pn.  „Lepszy start” na 2013 r.  zrealizowało już 7-dniowe zajęcia rehabilitacyjne w nadmorskim Jarosławcu dla 15 niepełnosprawnych i 12-dniowy kurs komputerowy. Ponadto PCPR prowadzi kursy dla usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych: migowy oraz prawa jazdy kat. B. Odbyły się również indywidualne zajęcia doradcy zawodowego, umożliwiające aktywizację zawodową i społeczną. W tym roku planuje się jeszcze zorganizować trening kompetencji i umiejętności społecznych, opłacić jednorazową pomoc na zagospodarowanie w formie rzeczowej, opłacić koszty nauki w szkole wyższej oraz przeprowadzić kurs kierownika magazynu. Całkowita wartość projektu w roku 2013 to 220 tys. zł, z czego wkład własny PCPR wynosi 33 tys. zł

Pomoc prawna, psychologiczna bez opłat w PCPR

pomoc prawna 01W powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu w ramach specjalistycznego poradnictwa można zasięgnąć porad bez ponoszenia żadnych opłat od prawnika, psychologa, doradcy ds. osób niepełnosprawnych. W "Czytaj więcej" szczegółowe informacje lub na stronie pcprmilicz.pl

Czytaj więcej...

Grupa wsparcia dla rodzin zastępczych

Od lipca br. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zbiera się grupa wsparcia dla rodzin zastępczych prowadzoną przez zatrudnionego w centrum psychologa. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

"Aktywny samorząd" w PCPR

aktywnyPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu przypomina o ostatecznym terminie składania wniosków w ramach pilotażowego programu „Aktywy Samorząd”. Wnioski w zakresie dofinansowania modułu I oraz II można składać w siedzibie Centrum, w nieprzekraczalnym terminie do 30.09.2013 r. Szczegóły na stronie internetowej: pcprmilicz.pl

Otwarto oferty na remonty dróg powiatowych

16 września otwarto oferty złożone do przetargu na remonty dróg powiatowych. Zgłosiły się 3 firmy drogowe: z Kalisza, Colas z Polędzi k. Poznania oraz Heilit Woerner z Wrocławia. Najniższą cenowo ofertą na remont drogi Cztkowice - Kuźnica Czeszycka przedstawiła spółka Heilit 1.844.688,20 zł (2.086.623,05 - oferta firmy  z Kalisza i 2.031.212,16 zł - przedsiębiorstwa spod Poznania). Na remonty dróg Pracze - Gruszeczka, Milicz - Kaszowo oraz odcinków w Bartnikach i Duchowie najniższą cenowo ofertę złożyło przedsiębiorstwo Colas - 1.296.489,80 zł (1.337.220,33 zł - oferta spółki Heilit).

Akt erekcyjny nad zalewem

IMG 974413 września br. z inicjatywy M.Gołąba, prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej, która jest inwestorem budowy infrastruktury turystycznej nad zalewem przy ul. Wojska Polskiego, miało miejsce wmurowanie aktu erekcyjnego w fundamenty powstających budynków. W kapsule oprócz aktu, podpisanego m.in. przez prezesa fundacji, starostę i właściciela firmy budowlenej NOVBUD, umieszczono flagę powiatu i aktualny nr "Głosu Milicza". I starosta, i przewod. Rady Powiatu nawiązali do historii powstawania zalewu, który miał być jednym z trzech zbiorników. We współpracy burmistrzem R.Mielochem miały powstać jeszcze dwa, w tym jeden ponad-35-hektarowy pod żagle. Jednak po śmierci R.Mielocha nowy burmistrz P.Wybierała wycofał się z projektu i nie przejął za darmo z ANR ponad-40-hektarowej działki. Wartość budowanej infrastruktury turystycznej to ok. 2,3 mln zł, z czego 1,5 mln zł pochodzi z PO Ryby (unijnego funduszu wspomagającego tereny rybackie).

Inauguracja projektu

IMG 9635Konferencja inaugurująca projekt unijny "Poprawa jakości doskonalenia nauczycieli w powiecie milickim, na realizację którego starostwo wraz z PCEiPP otrzymało prawie 1,5-milionowe dofinansowanie, odbyła się 12 września w auli I LO im. AK. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Milicki i członkowie Zarządu Powiatu, Przewodniczący Rady Powiatu, Dolnośląski Wicekurator Oświaty, dyr. Wydziału Edukacji i Nauki UMWD oraz dyr. wrocławskiego DODN. Starosta P.Lech podczas przemowy do zgromadzonych, gości, dyrektorów i nauczycieli szkół z terenu powiatu milickiego, wręczył dwojgu nauczycielom powierzenie obowiązków doradców metodycznych. O projekcie i jego założeniach mówiła dyr. PCEiPP, a zarazem jego koordynator, następnie przedstawiła wybrany w konkursach zespół projektowy. O tożsamym projekcie, ale realizowanym już od stycznia br., opowiadała dyr. PCEiPPP w Wołowie. Pracę milickiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i jej udział w projekcie przedstawiła jej psycholog. Głos zabrali także wicekurator i dyr. WEiN. Po uroczystym obiedzie odbyły się spotkania dyrektorów szkół i przedszkoli ze szkolnymi organizatorami rozwoju edukacji (SORE). Każdy uczestnik konferencji otrzymał w prezecie pakiet promocyjny m.in. z pendrivem 4G.