Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

IMG 6268Monika Chlebowska z Technikum Leśnego i Daniel Misiek z I Liceum Ogólnokształcącego im. AK będą reprezentować powiat milicki w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Tych uczniów wybrało 60 reprezentantów milickich szkół ponadgimnazjalnych podczas 3,5-godzinnego spotkania w auli I LO 6 listopada poświęconego samorządności i potrzebom młodych mieszkańców powiatu. Zorganizowało je Stowarzyszenie Semper Avani z pomocą Urząd Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego. Sejmik młodzieży będzie liczył 60 radnych (po dwóch z każdego powiatu), inauguracyjną sesję zaplanowano na 13 grudnia br.

Wernisaż w SOSW

IMG 61496 listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Chrisa Niedenthala z tekstami Wioletty Mikusek pt. "Listy do Syna". Wystawa jak i teksty dotyczą dzieci z zespołem Downa. Po słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektor placówki Dominikę Ugorek obecni w hallu internatu goście mogli posłuchać minirecitalu gitarowego ucznia ośrodka Bartka Kowalskiego. Wystawę można oglądać od dziś do 18 listopada w godz. 9.00 - 17.00. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Zagospodarowanie terenu przy ZS i PCEiPP cd.

Trwają prace nad zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkół, Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Zakończono już prace nad skalniakiem, na finiszu są też roboty przy nowych alejkach. Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu jeszcze w tym tygodniu powinni rozpocząć nowe nasadzenia wg własnych projektów.

Spotkanie organizacyjne MRPM

IMG 60775 listopada w milickim CEE odbyło się spotkanie organizacyjne nowo wybranej Młodzieżowej Rady Powiatu Milickiego. Radni otrzymali powołania do rady wraz z "Przewodnikiem po stawach i lasach Doliny Baryczy" w prezencie. Ich wręczenia w imieniu starosty i przewodniczącego Rady Powiatu dokonał kier. wydz. oświaty i promocji, a następnie omówił ogólne zasady samorządności. Opiekunka rady Alina Iskrzycka rozdała statut rady oraz przedstawiła zasady jej funkcjonowania. Radnymi MRPM zostali uczniowie wybrani w wyborach bezpośrednich z I LO: Angelika Kurczakowska, Anna Zdobylak, Magdalena Ciupak, Aleksander Smok, Daniel Misiek; ZS: Justyna Spychalska, Natalia Jędroszka, Ewa Rozmyślak, Jessica Bagińska, Aleksandra Gryglik; TL: Wojciech Dusza, Tomasz Rygol, Konrad Furala, Maciej Kądziela i Monika Chlebowska.

Czytaj więcej...

Kontrakt z NFZ do zwiększenia

W poniedziałek 4 listopada br. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Konwentu Powiatów Woj. Dolnośląskiego we Wrocławiu poświęcone w całości kwestii kontraktowania usług szpitalnych przez NFZ na 2014 rok. Starostowie, jako przedstawiciele organów założycielskich i wspólników, jednogłośnie odrzucili propozycję oddziału polegającą na propozycji kontraktowania na poziomie roku bieżacego. W ten sposób zarządzający szpitalami dostali zgodę na wypowiedzenie umów na 4 podstawowe procedury - internę, ginekologię, położnctwo i chirurgię. Powiaty żądają zwiększenia kwot o co najmniej 9 %.

Czytaj więcej...

Wydanie Faktów Milickich z 30.10

Informacja ze 157 i 158 posiedzenia Zarządu Powiatu w Miliczu 23 i 29.10.2013 r.

23 października zarząd podjął uchwały w spawie zmiany uchwały dot. planu audytu na 2014 rok oraz zmiany uchwały nr XXIV/138/2012 w sprawie budżetu powiatu na 2013 rok. Tematem obrad był również plan strategiczny MCM sp. z o.o. Zarząd zapoznał się projektem pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w powiecie milickim” oraz zaopiniował pozytywnie i zarekomendował kandydaturę W.Szydełki jako przedstawiciela powiatu milickiego w Zarządzie Powiatowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
29 października zarząd  przystąpił do opracowania projektu budżetu powiatu na 2014 rok oraz podjął uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2013 rok i w sprawie wysokości dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych Ponadto zarząd uzgadniał budowę gazociągu wysokiego ciśnienia na działce 117/1 obręb Gruszeczka będącej w użytkowaniu powiatu oraz wysokość stawek czynszu dzierżawnego za zajęcie pasa do ww. celów.

Termin milickich konsultacji w sprawie funduszy UE na lata 2014-2020

15 listopada o godz. 14 rozpoczną się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu (nowo wyremontowany budynek między cmentarzem parafialnym a dawną bursą ZS) konsultacje społeczne w sprawie podziału funduszy unijnych na lata 2014-2020 na Dolnym Śląsku. Konsultacje organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu i milickie Starostwo Powiatowe. Szczegóły na www.dolnyslask.pl

Budowa infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej nad zalewem - stan na 30.10 br.

Dofinansowanie na termomodernizację budynków PSP

 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 25.10.2013 r. zatwierdził Listę rankingową przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach II konkursu programu priorytetowego "System zielonych inwestycji - Zarządzanie energią w budynkach wybranych podmiotów sektora finansów publicznych". Wspólny projekt, którego liderem jest powiat milicki, otrzymał dofinansowanie w kwocie 4 189 790 zł, z czego Komenda Powiatowe PSP w Miliczu otrzyma kwotę 1 667 407,42 zł na termomodernizację swoich budynków. Inwestycje w ramach projektu zostaną przeprowadzone w 2014 roku.

Zagospodarowanie terenu przy ZS i PCEiPP

IMG 5884Dziś 29 października rozpoczęto prace zagospodarowujące teren przy Zespole Szkół im. T.Kościuszki i Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym w Miliczu. Prace ciężkie przy usuwaniu zniszczonych słupów, krawężników i wyklanych betonem ścieżek oraz utworzenie nowych wykona firma budowlana Novbau, natomiast nowych nasadzeń dokonają uczniowie klas architektury krajobrazu według projektu nauczycielki tego technikum, A.Knaź. Zaniedbany i zniszczony podczas prac ziemnych teren zyska nową jakość i będzie cieszył oko nie tylko uczniów i pracowników ZS i PCEiPP, ale także klientów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, stołówki "Lawendowy Zakątek",  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także uczniów i nauczycieli gminnej szkoły muzycznej.

Dziękujemy, Panie Tadeuszu!

Tadeusz Mazowiecki28 października zmarł Tadeusz Mazowiecki, miał 86 lat. Był pierwszym niekomunistycznym premierem od czasów II wojny światowej, wybranym po wyborach 4 czerwca 1989 r.  Współtwórca niepodległości. Wieloletni poseł na Sejm RP, doradca L.Wałęsy podczas strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r., wybitny opozycjonista, współzałożyciel oraz przewodniczący Unii Demokratycznej i Unii Wolności, ostatnio doradca Prezydenta RP B.Komorowskiego, Kawaler Orderu Orła Białego.
Dziękujemy, Panie Tadeuszu!

Samorządowcy na ścieżce rowerowej

28 października na terenie powiatu milickiego przebywała delegacja samorządowców z powiatów łęczyckiego i kutnowskiego. Po spotkaniu w starostwie goście wraz ze starostą P.Lechem i pracownikami starostwa udali się w teren, by zobaczyć ścieżkę rowerową trasą dawnej kolejki wąskotorowej, ponieważ chcieliby podobną wybudować w swoich powiatach. Zobaczyli miejsca postojowe przy ul. Przemysłowej, EKO, tu zachwycili się plenerowym akwarium, oraz w Praczach i Postolinie.