Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Zapraszamy na debatę Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS”

Zapraszamy na otwartą debatę kobiet pozostających bez zatrudnienia i powracających na rynek pracy z kobietami aktywnymi zawodowo, która odbędzie się w piątek - 15 listopada w Restauracji "Parkowa" w Miliczu od godz. 9.30
Spotkanie zorganizowane przez DWUP we współpracy ze Starostwem dla wszystkich chętnych kobiet, a szczególnie dla kobiet pozostających bez zatrudnienia i powracających na rynek pracy.

Jednym z punktów programu będzie pokaz i doradztwo profesjonalnych ekspertów w dziedzinie makijażu, fryzjerstwa i stylizacji. Specjaliści/wizażyści podpowiedzą jakie najczęściej błędy popełniamy w makijażu,w stylizacji włosów.

Udział w debacie jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Wyjątkowe obchody Święta Niepodległości

IMG 7364Wyjątkowo uroczysty i podniosły charakter miały powiatowe obchody Święta Niepodległości, przed i w I LO im. Armii Krajowej w Miliczu. Rozpoczęły się interesującym wykładem prof. Stanisława Niciei z Uniwersytetu Opolskiego, którego słuchali Kresowiacy oraz zainteresowani historią miliczanie, w wypełnionej po brzegi sali. Uroczystą asystę zapewnił udział Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych oraz miliccy policjanci, którzy, przy Mazurku Dąbrowskiego w wykonaniu orkiestry i Chóru Politechniki Wrocławskiej, wciągnęli flagę państwową na maszt. Po przemowie starosty Piotra Lecha zebrani udali się do auli liceum na mszę św. w intencji Ofiar rzezi na Kresach II RP oraz Ojczyzny. Korowód prowadziły licznie zgromadzone poczty sztandarowe. Po mszy dokonano odsłonięcia obelisku poświęconego ofiarom ludobójstwa na Kresach, dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich. Poświęcenia memoriału dokonał celebrans ksiądz Adrian Kosendiak. Wartę honorową pełnili żołnierze z bronią i strażacy z PSP. Uroczystości składania kwiatów towarzyszył ceremoniał wojskowy z dźwiękami werbli i trąbek. Chór wykonał dwa utwory żałobne, a miliccy harcerze z płonącymi pochodniami i pomocą orkiestry wojskowej poprowadzili Apel Pamięci. Po nim nastąpił krótki koncert orkiestry, natomiast zebranych zaproszono na wojskową grochówkę (wydano 300 porcji). Oświetlony zniczami kamień długo jeszcze podkreślał wyjątkowość święta i jego szczególnie uroczyste obchody.

Otwarcie drogi do Kuźnicy

IMG 63838 listopada br. w Kużnicy Czeszyckiej dokonano otwarcia nowo wyremontowanej drogi o łącznej długości ponad 7,5 km. To najdłuższy oddcinek drogi, jaki udało się powiatowi milickiemu odnowić w ostatnim czasie - mówił starosta P.Lech - i wspominał, że droga ta już na początku lat 90. była w opłakanym stanie, bo gdy jechał wówczas wizytować szkołę w Kuźnicy, taśma magnetofonowa wypadała mu z odtwarzacza na każdej dziurze. Przypomniał również, że drogę tę powiat chciał już wielokrotnie odnowić w ramach programów rządowych. Podziękował właścicielowi Piekarni Familijnej, który właczył się finansowo w naprawę drogi. Natomiast wicestarosta W.Szydełko przypomniał, że wg pierwotnego kosztorysu przebudowa tej drogi miała kosztować ponad 10 mln zł, a udało się ją wyremontować za "jedyne" 1,9 mln zł. Następnie drogę jak i obecnych poświęcił miejscowy proboszcz. Za wyremontowaną drogę w imieniu społeczności lokalnej podziękował radny powiatowy K.Gracz, przypominając, że na konieczny remont czeka teraz droga do Starej Huty. Po przecięciu wstęgi przez wykonawcę, wicetarostę, przewod. Rady Powiatu i W.Kowalczyka zebrani wypili po lampce szampana i udali się na plenerowy poczęstunek, który przygotowało PCEiPP w Miliczu.

Powiatowe uroczystości Święta Niepodległości

Starostwo 45 2013

Nowe wydanie "Faktów Milickich" - 6.11.2013 r.

Wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

IMG 6268Monika Chlebowska z Technikum Leśnego i Daniel Misiek z I Liceum Ogólnokształcącego im. AK będą reprezentować powiat milicki w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Tych uczniów wybrało 60 reprezentantów milickich szkół ponadgimnazjalnych podczas 3,5-godzinnego spotkania w auli I LO 6 listopada poświęconego samorządności i potrzebom młodych mieszkańców powiatu. Zorganizowało je Stowarzyszenie Semper Avani z pomocą Urząd Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego. Sejmik młodzieży będzie liczył 60 radnych (po dwóch z każdego powiatu), inauguracyjną sesję zaplanowano na 13 grudnia br.

Wernisaż w SOSW

IMG 61496 listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Chrisa Niedenthala z tekstami Wioletty Mikusek pt. "Listy do Syna". Wystawa jak i teksty dotyczą dzieci z zespołem Downa. Po słowie wstępnym wygłoszonym przez dyrektor placówki Dominikę Ugorek obecni w hallu internatu goście mogli posłuchać minirecitalu gitarowego ucznia ośrodka Bartka Kowalskiego. Wystawę można oglądać od dziś do 18 listopada w godz. 9.00 - 17.00. W imieniu organizatorów zapraszamy.

Zagospodarowanie terenu przy ZS i PCEiPP cd.

Trwają prace nad zagospodarowaniem terenu przy Zespole Szkół, Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Zakończono już prace nad skalniakiem, na finiszu są też roboty przy nowych alejkach. Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu jeszcze w tym tygodniu powinni rozpocząć nowe nasadzenia wg własnych projektów.

Spotkanie organizacyjne MRPM

IMG 60775 listopada w milickim CEE odbyło się spotkanie organizacyjne nowo wybranej Młodzieżowej Rady Powiatu Milickiego. Radni otrzymali powołania do rady wraz z "Przewodnikiem po stawach i lasach Doliny Baryczy" w prezencie. Ich wręczenia w imieniu starosty i przewodniczącego Rady Powiatu dokonał kier. wydz. oświaty i promocji, a następnie omówił ogólne zasady samorządności. Opiekunka rady Alina Iskrzycka rozdała statut rady oraz przedstawiła zasady jej funkcjonowania. Radnymi MRPM zostali uczniowie wybrani w wyborach bezpośrednich z I LO: Angelika Kurczakowska, Anna Zdobylak, Magdalena Ciupak, Aleksander Smok, Daniel Misiek; ZS: Justyna Spychalska, Natalia Jędroszka, Ewa Rozmyślak, Jessica Bagińska, Aleksandra Gryglik; TL: Wojciech Dusza, Tomasz Rygol, Konrad Furala, Maciej Kądziela i Monika Chlebowska.

Czytaj więcej...

Kontrakt z NFZ do zwiększenia

W poniedziałek 4 listopada br. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Konwentu Powiatów Woj. Dolnośląskiego we Wrocławiu poświęcone w całości kwestii kontraktowania usług szpitalnych przez NFZ na 2014 rok. Starostowie, jako przedstawiciele organów założycielskich i wspólników, jednogłośnie odrzucili propozycję oddziału polegającą na propozycji kontraktowania na poziomie roku bieżacego. W ten sposób zarządzający szpitalami dostali zgodę na wypowiedzenie umów na 4 podstawowe procedury - internę, ginekologię, położnctwo i chirurgię. Powiaty żądają zwiększenia kwot o co najmniej 9 %.

Czytaj więcej...

Wydanie Faktów Milickich z 30.10

Informacja ze 157 i 158 posiedzenia Zarządu Powiatu w Miliczu 23 i 29.10.2013 r.

23 października zarząd podjął uchwały w spawie zmiany uchwały dot. planu audytu na 2014 rok oraz zmiany uchwały nr XXIV/138/2012 w sprawie budżetu powiatu na 2013 rok. Tematem obrad był również plan strategiczny MCM sp. z o.o. Zarząd zapoznał się projektem pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w powiecie milickim” oraz zaopiniował pozytywnie i zarekomendował kandydaturę W.Szydełki jako przedstawiciela powiatu milickiego w Zarządzie Powiatowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Miliczu.
29 października zarząd  przystąpił do opracowania projektu budżetu powiatu na 2014 rok oraz podjął uchwały w sprawie zmiany budżetu powiatu na 2013 rok i w sprawie wysokości dodatków motywacyjnych dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych Ponadto zarząd uzgadniał budowę gazociągu wysokiego ciśnienia na działce 117/1 obręb Gruszeczka będącej w użytkowaniu powiatu oraz wysokość stawek czynszu dzierżawnego za zajęcie pasa do ww. celów.

Termin milickich konsultacji w sprawie funduszy UE na lata 2014-2020

15 listopada o godz. 14 rozpoczną się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu (nowo wyremontowany budynek między cmentarzem parafialnym a dawną bursą ZS) konsultacje społeczne w sprawie podziału funduszy unijnych na lata 2014-2020 na Dolnym Śląsku. Konsultacje organizowane są przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu i milickie Starostwo Powiatowe. Szczegóły na www.dolnyslask.pl