O cyfryzacji zasobów geodezyjnych

wawa23-0423 kwietnia br. w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli dolnośląskich powiatów z Głównym Geodetą Kraju Kazimierzem Bujakowskim. Poruszono problem cyfryzacji powiatowych zasobów geodezyjnych i konieczności znalezienia na ten cel środków finansowych. W tym kontekście Prezes GUGiK bardzo pozytywnie ocenił powołanie Związku Powiatów Dolnośląskich, z którym w najbliższym czasie zostanie podpisany list intencyjny, mający na celu dofinansowanie przedsięwzięcia. Oprócz Związku Powiatów stronami porozumienia będą Prezes Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego. W imieniu powiatu milickiego, podziękowałem Prezesowi K. Bujakowskiemu za nieodpłatne przekazanie barwnej ortofotomapy naszego powiatu.