Dłuższa ścieżka rowerowa?

IMG 9346Wspólny projekt rozbudowy ścieżki rowerowej do Wrocławia poprzez Żmigród i Trzebnicę zyskał bardzo dobrą ocenę Zarządu Województwa Dolnośląskiego na etapie wstępnej oceny złożonych wniosków w Systemie Ewidencji Inicjatyw Projektowanych. Jak powiedział na otwartym spotkaniu 9 kwietnia br. w Nadleśnictwie marszałek Rafał Jurkowlaniec, projekt idealnie wpisuje się w strategię wojewódzką oraz odpowiada priorytetom inwestycyjnym pólnocnej części Dolnego Śląska. Jeżli objąłby większą część sąsiednich powiatów, miałby bardzo dużą szansę wejśc na indykatywną listę projektów kluczowych. - Przeprowadziliśmy już wstępne rozmowy z samorządami powiatów górowskiego, głogowskiego i wołowskiego. Jest duże zainteresowanie budową wspólnej ścieżki rowerowej ze środków unijnych. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się 23 kwietnia w Prusicach, powiedział starosta Piotr Lech .