Powiat pomaga Ukrainie

9aW dniach 11-14 lipca 2014 r. przebywała w Rokitnie (Ukraina) delegacja powiatu milickiego i trzebnickiego, aby wziąć udział w uroczystości otwarcia zrekonstruowanego cmentarza żołnierzy polskich poległych w wojnie polsko - sowieckiej w latach 1920 - 21.Pracę na tym cmentarzu wykonywała młodzież z obydwu powiatów w ramach akcji Grażyny Orłowskiej - Sondej, objętej patronatem przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego - "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". W uroczystościach uczestniczył konsul RP - Krzysztof Świderek, attache obrony na Ukrainie płk Krzysztof Lis, kurator oświaty Beata Pawłowicz, burmistrz Wołowa Dariusz Chmura, burmistrz Sobótki Stanisław Dobrowolski, starosta wrocławski Roman Potocki, wójt Wiszni Małej Jakub Bronowicki oraz starosta milicki Piotr Lech. Delegacja milicko - trzebnicka tradycyjnie odwiedziła krzyż postawiony rok temu,, pamięci mieszkańcom Rudni Lwa pomordowanym w maju 1943 roku, aby zapalić znicze w kolejną rocznicę wołyńskiego pogromu. W rozmowach z władzami obwodu rokitniańskiego starosta Piotr Lech zadeklarował przyjęcie w sierpniu grupy 18 dzieci z Ukrainy na okres 10 dni. Szczegóły ustalają wydziały oświaty urzędu polskiego i ukraińskiego.

web-ewid

strategia