Uczczono rocznicę ludobójstwa

DSC 0027W obecności księdza Adriana, przedstawicieli milickiego starostwa, Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pocztów sztandarowych I LO i Zespołu Szkół, MSPDiON, Technikum Leśnego i wielu miliczan Kresowiacy uczcili 71 rocznicę rzezi wołyńskiej. Uroczystości miały miejsce pod obeliskiem poświęconym tym wydarzeniom, który starostwo postawiło przy I LO. Reprezentujący starostę Piotra Lecha, który w tym czasie przebywał na Ukrainie, Dariusz Duszyński odniósł się do apelu Kresowiaków, by przy obelisku stanął krzyż, obiecując, że nastąpi to jeszcze podczas tegorocznych wakacji. Ksiądz Adrian zaapelował, by pamięć o tamtych krwawych wydarzeniach nie przesłaniała jednak chrześcijańskiej potrzeby przebaczania.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Agnieszki Jezierskiej z "Głosu Milicza"

web-ewid

strategia