Budowa ścieżek rowerowych pilotażem dolnośląskim

Przedstawiciele 6 samorządów - gmin Wołów, Prusice, żmigród, Cieszków i powiatów milickiego i trzebnickiego - spotkali się 18 grudnia z dyrekcją Instytutu Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu oraz wicemarszałkiem Jerzym Tutajem. Wspólny projekt rozbudowy tras rowerowych na obszarze tych samorządów zyskał bardzo pozytywną opinię oceniających i wg IRT nadaje się do pilotazowego wdrożenia na Dolnym Śląsku, w ramach kontraktu wojewódzkiego dla pólnocnej części województwa. Przypomnijmy, że w ramach porozumienia 5 samorządów realizowany jest obecnie projekt rozbudowy istniejącej ścieżki rowerowej trasą dawnej kolejki wąskotorowej od Grabownicy poprzez Milicz, Sułów, Żmigród, Prusice, Trzebnicę do  Wrocławia. Projekt uzyska prawdopodobnie dofiansowanie ze środków unijnych w ramach tzw. listy indykatywnej.