O ludobójstwie na Wołyniu

spotkanie z zalewskimTak wielu miliczan przybyło na spotkanie autorskie z ks. T.Isakowiczem-Zaleskim, że organizatorzy musieli z sali klasowej I LO przenieść się do auli tej szkoły. Dostojego gościa obecni powitali gromkimi brawami. Ksiądz Isakowicz od wielu lat zajmuje się problematyką ludobójstwa na Kresach Wschodnich dokonanego na Polakach przez nacjoanlistów ukraińskich podczas II wojny światowej. I właśnie tej teamtyce poświęcono trwające ponad 1,5 godz. spotkanie 14 lutego br. Po wykładzie oraz odpowiedziach na zadawane pytania ks. Tadeusz podpisywał swoje książki, chętnych było jednak tak wielu, że niektórzy musieli odeść z kwitkiem. Nie wszystko jednak stracone, ponieważ Powatowa Biblioteka Publiczna mieszcząca się I LO zakupiła 20 różnych publikacji ks. Isakowicza, które od przyszłego tygodnia będą dostępne w wypożyczalni. Spotkanie poprowadził starosta Piotr Lech - inicjator zaproszenia dostojnego gościa do Milicza. Wizyta ta zainaugurowała powiatowe obchody 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce wschodniej, których kulminacja przypadnie na miesiące letnie.

web-ewid

strategia