Dni Karpia 2020

Błąd na tablicy zostanie poprawiony

Na tablicy oddającej hołd Polakom pomorodownym przez ukraińskich nacjonalistów, której odsłonięcia dokonano 11 listopada br. podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości, znalazł się błąd. W części skrótu nazwy zbrodniczej oragnizacji ukraińskiej - zamiast OUN - pojawił się zapis - OUP. Odkryliśmy to dopiero w dniu uroczystości, a więc w czasie, gdy naprawa zaistniałej sytuacji nie była już możliwa. Błąd zostanie naprawiony i jeszcze w tym tygodniu tablica z właściwym zapisem pojawi się na obelisku. Czekaliśmy z tym, aż zwiędną kwiaty tak licznie złożone w świąteczny poniedziałek.
Uważamy, że to, co się stało, nie powinno mieć miejsca, ale uważamy również, że nie powinno kłaść się cieniem na wymowę i rangę tego ważnego dla mieszkańców naszego powiatu wydarzenia, jakim jest upamiętnienie ofiar ludobójstwa, o którym wielu chciałoby nie pamiętać. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni zaistaniałą sytuacją, przepraszamy.

organizatorzy obchodów