Otwarcie drogi do Kuźnicy

IMG 63838 listopada br. w Kużnicy Czeszyckiej dokonano otwarcia nowo wyremontowanej drogi o łącznej długości ponad 7,5 km. To najdłuższy oddcinek drogi, jaki udało się powiatowi milickiemu odnowić w ostatnim czasie - mówił starosta P.Lech - i wspominał, że droga ta już na początku lat 90. była w opłakanym stanie, bo gdy jechał wówczas wizytować szkołę w Kuźnicy, taśma magnetofonowa wypadała mu z odtwarzacza na każdej dziurze. Przypomniał również, że drogę tę powiat chciał już wielokrotnie odnowić w ramach programów rządowych. Podziękował właścicielowi Piekarni Familijnej, który właczył się finansowo w naprawę drogi. Natomiast wicestarosta W.Szydełko przypomniał, że wg pierwotnego kosztorysu przebudowa tej drogi miała kosztować ponad 10 mln zł, a udało się ją wyremontować za "jedyne" 1,9 mln zł. Następnie drogę jak i obecnych poświęcił miejscowy proboszcz. Za wyremontowaną drogę w imieniu społeczności lokalnej podziękował radny powiatowy K.Gracz, przypominając, że na konieczny remont czeka teraz droga do Starej Huty. Po przecięciu wstęgi przez wykonawcę, wicetarostę, przewod. Rady Powiatu i W.Kowalczyka zebrani wypili po lampce szampana i udali się na plenerowy poczęstunek, który przygotowało PCEiPP w Miliczu.