Ważni goście Starosty Milickiego

zeev2 października na terenie powiatu milickiego będzie gościł konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Jerozolimie Zeev Baran, urodzony w 1935 r. w Wilnie polski i żydowski architekt. Po wojnie mieszkał w Łodzi, później przeniósł się do Francji, a następnie do Izraela. Walczył w wojnie Jom Kipur. Absolwent politechniki w Hajfie. Pracuje jako architekt. W 1998 r. został konsulem honorowym RP w Jerozolimie. W 2002 otrzymał dyplom za wybitne zasługi dla Polski na świecie. Ojcem Zeeva był Eliasz Baran ps. Edyp, żołnierz Armii Krajowej, który poległ w 1943 r. Podczas okupacji wspierał wysiłki na rzecz uwolnienia z gestapo Bronisława Komorowskiego, stryja dzisiejszego prezydenta RP. Natomiast w poniedziałek 23 września na terenie powiatu milickiego przebywała delegacja Opery Wrocławskiej z jej dyrektor E.Michnik. Podczas obu wizyt gwoździem programu było i będzie zwiedzanie Stawów Milickich oraz degustacja karpia smażonego oraz faszerowanego przygotowanych przez kuchnię PCEiPP.