Odsnieżanie ścieżki rowerowej

W związku z pytaniami dotyczącymi odśnieżania ścieżki rowerowej w okresie zimowym, przedstawiamy stanowisko w przedmiotowej sprawie: Ideą i głównym celem projektu "Budowa ścieżki rowerowej w Dolinie Baryczy trasą dawnej kolejki wąskotorowej", który otrzymał ponad 4 milionowe dofinansowanie unijne było stworzenie produktu turystycznego, który przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu i przyciągnie turystów. W okresie pozazimowym ścieżka służyć ma uprawianiu turystyki rowerowej natomiast w okresie zimowym przy sprzyjających warunkach ma być dostępna dla narciarzy. Takie założenia zawarte we wniosku o dofinansowanie produktu turystycznego uzyskały aprobatę instytucji oceniającej, a dodać należy, że chętnych na środki zarezerwowane na turystykę był 6,5 razy więcej niż dostępna alokacja.