Młodzi piłkarze wrócili z mini-Euro

076Nie jako zwycięzcy, ale radośni i uśmiechnięci wrócili młodzi piłkarze z Wurzen, gdzie rozgrywali mecze w ramach mini-Euro. Chłopcy trafili do grupy, która na ich nieszczęcie okazała się tzw. grupą śmierci, gdyż grał w nie zwycięzca turnieju, drużyna reprezentująca Francję, a także wicemistrz turnieju - drużyna z Łotwy. Powiat milicki reprezentowali: Jakub Apanel, Wojciech Dorosz, Daniel Dorosz, Jakub Kościuczyk, Michał Smyrnów, Oskar Janiszewski, Filip Kłonowski, Adam Górka, Dawid Wójcik, Andrzej Stolarek i Kacper Głowieńkowski. Ich trenerzy to Artur Stolarek i Robert Pluciński.

W piątek 05.07.2013 o godz. 19.30 odbyła się prezentacja drużyn turnieju międzynarodowego z oficjalnym otwarciem na scenie głównej Domplatz-Hauptbuhne w Wurzen-Fussballtturnier 2013 r. Po oficjalnym otwarciu przystąpiono do losowania grup turniejowych. Nasz drużyna trawiła do grupy A wraz z Łotwą (FK Ada), Francją (FC Longjumeau), Niemcami (TuV Warstein i ATS Wurzen II). W grupie rozegraliśmy 4 spotkania, dwa wygraliśmy i dwa przegraliśmy: Powiat Milicki - FC Longjumeau (0-2); Powiat Milicki - ATS Wurzen II (6-1); Powiat Milicki - TuV Warstein (2-0); Powiat Milicki -FC Longjumeau (0-3). Mecze w grupie rozgrywane były całą sobotę na stadionie ATSV Wurzen. W grupie nasza drużna zajęła III miejsce na pięć drużyn, co oznaczało grę o miejsca 4-6 w całym turnieju. W niedzielę na rynku w Wurzen na głównej scenie odbyło się oficjalne zakończenie turnieju, każda drużyna otrzymała okolicznościowe medale i puchary oraz losy na loterię fontową wraz z piłkami.