Nowe programy unijne dla szkół powiatowych

We wrocławskim starostwie powiatowym przedstawiciele urzędu marszałkowskiego 23 stycznia prezentowali wstępne projekty edukacyjne dla dolnośląskich powiatów, które będą sfinansowane z nowej perspektywy unijnej. Kontynuowany będzie program pn. "Modernizacja kształcenia zawodowego - część III" dla szkół zawodowych i ośrodków szkolno-wychowawczych, natomiast jedno liceum ogólnokształcące w powiecie zostanie wyposażone w nowoczesne pracownie naukowe: chemiczną, biologiczną i fizyczną. Planuje się również zorganizować 1,5-roczne studia podyplomowe dla 5 nauczycieli z każdej szkoły (dyrektor/wicedyrektor, infomatyk, nauczyciel przedmiotów ścisłych, nauczyciel przedmiotów humanistycznych i językowiec) z cyfryzacji procesu nauczania oraz doposażyć po kilka pracowni w sprzęt multimedialny, aby stworzyć szkołom warunki do nauczania on line na odległość, np. uczniów długotrwale chorych. Uczniom tym wypożyczany byłby odpowiedni sprzęt oraz ewentualnie opłacany dostęp do internetu. Tym i innym zagadnieniom oświatowym będzie poświęcony najbliższy konwent powiatów (7-8 lutego). We wrocławskim spotkaniu brali udział kier. wydziału oświaty milickiego starostwa oraz dyr. Zespołu Szkół.

web-ewid

20621116 475499606147098 1001677039264391970 n