Dolnośląski Sejmik Odpadowy w Wołowie

W środę 29 maja br. w Wołowie Starosta Milicki uczestniczył w Dolnośląskim Sejmiku Odpadowym. Podczas sejmiku poruszano tematy związane z dzikimi wysypiskami, zwiększeniem odpowiedzialności firm transportujących odpady, zwiększenie kompetencji gminnych straży w zakresie kontroli odpadów, zapewnienie źródeł finansowania, ograniczenie możliwości wydawania pozwoleń firmom przeciwko, którym toczą się postępowania. Uczestnicy Dolnośląskiego Sejmiku Odpadowego na zakończeni podpisali Deklarację "Podejmując na co dzień wyzwania związane z niepokojąco wzrastającym zjawiskiem nielegalnego gromadzenia odpadów, jako dolnośląscy samorządowcy deklarujemy, wolę współpracy w dążeniu do wyeliminowania tego procederu z terenu naszej gminy. Robimy to w trosce o zdrowie naszych mieszkańców oraz środowisko naturalne". Organizatorem sejmiku był Adam Zawada - Wiceprezydent Wrocławia pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Związku Miast Polskich.