Powiatowa Rada Rynku Pracy

Dnia 08.05.2019 r. w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Miliczu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Miliczu kadencji 2019-2023 w trakcie, którego Starosta Milicki - Grzegorz Duda powołał 9 jej członków. W spotkaniu uczestniczyli także członkowie minionej kadencji, którym Starosta Milicki wręczył podziękowania za współpracę oraz okazane wsparcie przy rozwiązywaniu problemów polityki rynku pracy. Następnie zastępca dyrektora urzędu pracy - Agnieszka Zaradna omówiła organizację i tryb działania powiatowych rad rynku pracy po czym nastąpił wybór przewodniczącego Powiatowej Rady Rynku Pracy w Miliczu, którym została zgłoszona do rady przez Zarząd Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” - Małgorzata Dziarko i wiceprzewodniczącego, którym został przedstawiciel organu samorządu terytorialnego Gminy Cieszków - Władysław Szydełko. Ponadto podczas posiedzenia dyrektor urzędu pracy - Anna Grochowicka poinformowała o sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz podsumowała działania urzędu w I kwartale 2019 r. Zaprezentowała także proponowane przez urząd zmiany w planie podziału środków Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu i aktywizacji zawodowej oraz na zadania fakultatywne w 2019 r., które zostały pozytywnie zaopiniowane przez członków rady.