Święto Konstytucji 3 Maja

Za nami milickie uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tradycyjnie obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Andrzeja Boboli w Miliczu. Po eucharystii mieszkańcy spotkali się pod Urzędem Miejskim w Miliczu, usłyszeliśmy okolicznościowe przemówienie Pana Starosty Milickiego Grzegorza Dudy i Burmistrza Gminy Milicz, a uczniowie milickich szkół zatańczyli poloneza. Po przemówieniach mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta nad zalew rekreacyjny, gdzie można było podziwiać występy mażoretek, Milickiej Orkiestry Dętej oraz Milickiej Grupy Rekonstrukcyjnej. W obchodach uczestniczył także Przewodniczący Rady Powiatu Milickiego Marek Sierpiński oraz Wicestarosta Sławomir Strzelecki.