Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

W dniu 24 kwietnia 2019 r. Starosta Milicki Grzegorz Duda oraz Geodeta Powiatowy Rafał Ławniczak wzięli udział w IV seminarium szkoleniowym pn. „Państwowy zasób geodezyjny i kartograficzny w infrastrukturze informacji przestrzennej” organizowanym przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział we Wrocławiu, połączonym z Konwentem Powiatów Województwa Dolnośląskiego. W trakcie seminarium poruszane były między innymi: zmiany oraz osiągnięcia zachodzące w okresie 20 letniej historii geodezji samorządowej, rozwiązania informatyczne dla geodetów i administracji samorządowej, realizacja projektu PEUG (Platformy Elektronicznych Usług Geodezyjnych). W trakcie konwentu poruszono między innymi problemy oświaty. Gościem honorowym spotkania był Główny Geodeta Kraju (Waldemar Izdebski), który przedstawił projekt ustawy z dnia 10 kwietnia 2019 r.
o zmianie ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz niektórych innych ustaw.