Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

W dniach 24-25 stycznia 2019 r. w Sobótce odbył się Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego, w którym uczestniczył Starosta Milicki Grzegorz Duda oraz Geodeta Powiatowy Rafał Ławniczak. Podczas konwentu zostało przegłosowane stanowisko w sprawie braku zabezpieczenia środków finansowych na zadania z zakresu ustawy o przekształceniach prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Stanowisko to zostanie przedstawione na najbliższym posiedzeniu Zarządu Związku Powiatów Polskich. Podczas konwentu rozmawiano także na temat ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, który ma na celu podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych oraz zwiększenie efektywności instytucji publicznych poprzez rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej w gminach i powiatach. Starostowie rozmawiali na temat założeń ustawy w perspektywie modernizacji i budowy dróg powiatowych.