Dzień pracy starosty

Dnia 21.01.2019 r., w siedzibie Starostwa Powiatowego w Miliczu gościliśmy Pana Mariusza Misiewicza, który podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytował 1 dzień na stanowisku Starosty Milickiego. Pan Mariusz został przywitany o godzinie 8.30 przez Starostę Grzegorza Dudę oraz Wicestarostę Sławomira Strzeleckiego, następnie o godzinie 9.00 uczestniczył w spotkaniu kierowników. Po zakończonym spotkaniu, Sekretarz Powiatu Beata Łabaczuk oprowadziła Pana Mariusza po budynku Starostwa, objaśniając strukturę urzędu oraz zapoznając z pracą poszczególnych wydziałów. Pan Mariusz miał możliwość rozmowy z kierownikami oraz pracownikami, poznając ich zadania. W wydziale geodezji i kartografii Pan Mariusz zapoznał się z systemem teleinformacyjnym służącym do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. W wydziale architektury i budownictwa przyglądał się, jak wygląda procedura ubiegania się o pozwolenie na budowę, zgodnie z zapisami ustawy prawo budowlane. W wydziale komunikacji kierownik Krzysztof Wiatrak objaśnił zasady archiwizacji dokumentów dotyczących uprawnień do kierowania pojazdami. Pan Mariusz przez cały dzień czynnie uczestniczył w pracy całego urzędu. Na zakończenie wraz ze Starostą udał się do naszego szpitala na spotkanie z Prezesem Panem Markiem Maciejakiem, który oprowadził gości, prezentując sprzęt medyczny ofiarowany w minionych latach szpitalowi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.