Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

W dniu 9 stycznia 2019 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbył się pierwszy Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego. W konwencie uczestniczył Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Wicewojewoda Krzysztof Kamil Zieliński, Starostowie Dolnośląscy, w tym Starosta Milicki Grzegorz Duda. Podczas konwentu nastąpiła prezentacja wszystkich nowo wybranych Starostów. W trakcie konwentu wybrano przewodniczącego i zastępców. Jednogłośnie na przewodniczącego Konwentu Województwa Dolnośląskiego wybrany został Roman Potocki - Starosta Wrocławski, na zastępców wybrani zostali Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak i Starosta Ząbkowicki Roman Fester. Ponadto konwent Starostów rekomendował Starostę Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka jako przedstawiciele Województwa Dolnośląskiego do Zarządu Związków Powiatów Polskich.