Dożynki w Bartnikach

Bartniki jest jedną z wsi najdalej oddaloną od Milicza, tuż przy granicy województwa wielkopolskiego. To jednak tutaj mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dożynkach gminy Milicz. Mimo kapryśnej pogody mieszkańcy Bartnik oraz goście wytrwali do końca i bawili się znakomicie. Gminne Święto Plonów rozpoczęła o godzinie 14.00 polowa msza święta sprawowana przez księdza kanonika Grzegorza Jóźwickiego.

Po mszy św. przybyłych gości powitała dyrektor Ośrodka Kultury w Miliczu Sylwia Szydłowska-Małecka. - "Witam Państwa na tradycyjnym Święcie Plonów Gminy Milicz. Kultywując piękny zwyczaj dziękowania Bogu i ludziom za trud uprawy, zbiorów i żniw, zbieramy się tutaj w Bartnikach, wsi rolniczej, prężnej i aktywnej. W imieniu gospodarza dożynek, burmistrza gminy Milicz Piotra Lecha, serdecznie witam pana starostę milickiego Krzysztofa Osmelaka, w przeszłości mieszkańca sąsiedniej miejscowości i dawnego parafianina. - Księdza proboszcza, kanonika Grzegorza Jóźwickiego, wójta gminy Cieszków Ignacego Miecznikowskiego oraz wójta gminy Krośnice Andrzeja Białego. Witam wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Miliczu, Stanisława Kuśnierza oraz wszystkich radnych gminy i powiatu. Cieszymy się z obecności dyrektorów szkół, jednostek gminnych, Ochotniczej Straży Pożarnej, instytucji państwowych oraz prywatnych przedsiębiorców. Ale najgoręcej witamy rolników, sołtysów, mieszkańców Bartnik i wszystkich mieszkańców z naszej gminy."

Po części oficjalnej scenę przejął chór Viatori oraz prowadząca Katarzyna Makowiecka. Rozpoczęły się tradycyjne przyśpiewki oraz obdarowywanie gości przez najmłodszych mieszkańców Bartnik chlebkami dożynkowymi.
Jedną z głównych atrakcji imprezy była loteria fantowa, która przyciągnęła liczną widownię i trwała w sumie ponad godzinę w dwóch turach.

Jednak niekwestionowaną gwiazdą był „ANDRE” i jego zespół. Na, który ściągnęły tłumy również z sąsiedniego województwa. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych w miłej i radosnej atmosferze.

web-ewid

20621116 475499606147098 1001677039264391970 n