Goście z Niemiec w Starostwie Powiatowym

W dniu 27.04.2017 r. Milicz odwiedziła grupa mieszkańców z Wurzen, Grimmy i innych miejscowości powiatu lipskiego.

W spotkaniu, które rozpoczęło się w Starostwie Powiatowym, uczestniczył także Burmistrz Gminy Milicz. Wśród przybyłych gości były osoby, których rodziny pochodziły z terenów ziemi milickiej (dawny powiat milicko- żmigrodzki) i sąsiednich gmin.

Starosta przypomniał gościom początki współpracy Powiatu Milickiego i miasta Wurzen z 2009 roku, które zainicjowała wystawa Exodus Doliny Baryczy. Rozmawiał także o przyszłej współpracy obu samorządów.

Goście zwiedzili także kościół św. Andrzeja Boboli (historię kościoła przybliżyła gościom Marta Bednarz-Roszczak) i zapowiedzieli kolejną wizytę w Miliczu w najbliższym czasie, podczas której chcieliby odwiedzić Stawy Milickie.

web-ewid

20621116 475499606147098 1001677039264391970 n