Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

"Lepszy start" w PCPR

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu zaprasza chętnych do udzuiału w projekcie współfinansowanym z EFS pn. "Lepszy start" w roku 2014.

Czytaj więcej...

Aktywny samorząd '2014 - terminy składania wniosków

Terminy składania wniosków do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu na dofinansowanie w ramach programu Aktywny Samorząd w 2014 r.

Czytaj więcej...

Budowa hali...

IMG 6979Budowa hali gimnastycznej jest coraz bliżej finału. Ocieplono już wnętrze, obecnie trwa wykładanie ścian drewnianą obudową, wykańczane są też pomieszczenia zaplecza hali oraz przejście podziemne. Na zewnątrz ocieplono ściany szczytowe, lada dzień instalowane będą okna. Hala ma być oddana w ciągu najbliższych miesięcy tak, by 1 września mogła być przekazana uczniom. tego dnia na uroczystym otwarciu ma być obecny reprezentant Polski w siatkówce, zawodnik jednej z najlepszych drużyn ligowych - Damian Wojtaszek - wychowanek KS Milicz z czasów, gdy klub dbał o szkolenie miliczan, a nie utrzymywanie zawodników z zewnątrz.

Przegląd ścieżki

IMG 7149W piątek 14 marca br. Piotr Lech, Starosta Milicki, wziął udział wraz z pracownikami Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich milckiego starostwa oraz wykonawcami w generalnym gwarancyjnym przeglądze technicznym ścieżki rowerowej trasą dawnej kolejki wąskotorowej na odcinku od Sułowa do Grabownicy (milickiej). Odnotowano wszystkie usterki, które muszą być jak najszybciej naprawione. 

Przyjaciele I LO

IMG 7675Szczególny, dostojny charakter miała uroczystość poświęcona przyjaciołom I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej, która odbyła się w piątek 14 marca. Wśród zaproszonych gości było wielu milickich biznesmenów, którzy wspierają i I LO i społeczne gimnazjum Ad Astra. Głos zabrał Piotr Lech, Starosta Milicki, który powiedział m.in., że jeszcze w tym roku rozpocznie się pierwszy etap odnowy elewacji szkoły.

Fakty Milickie - 14.03.2014 r.

Konferencja "MNIEJ PAŃSTWA, WIĘCEJ WOLNOŚCI GOSPODARCZEJ"

zaproszenie-page-001

Fontanna na zalewie

Firma Aqua Grupa SBS wybuduje pływającą fontannę na zalewie rekreacyjnym przy ul. Wojska Polskiego za 226 tys. zł z 85-procentowym dofinansowaniem z PO Ryby. Uroczyste uruchomienie fontanny starostwo planuje na 4 czerwca br., w 25. rocznicę wyborów z 1989 r.

15 lat w NATO

natoDziś, 12 marca, mija 15. rocznica przystąpienia Rzeczpospolitej Poslkiej do wojskowego Paktu Północnoatlantyckiego. Tego dnia w Independence (stan Missouri - USA) Minister Spraw Zagranicznych RP, prof. Bronisław Geremek, przekazał na ręce Sekretarz Stanu USA,  M. Albright, akt przystąpienia Polski do NATO (North Atlantic Treaty Organization).

Na Bazarze Smakoszy

4aSpółka "Ziemia Milicka" należąca do Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej odniosła w niedzielę 9 marca kulinarny sukces na wrocławskiem Bazarze Smakoszy. Stoisko z karpiem faszerowanym, pulpecikami rybnymi w zalewie octowej oraz pierogami z karpiem cieszyło się niezwykłym powodzeniem. Za tydzień spółka znów będzie promować we Wrocławiu milickiego karpia.

Dzień Kobiet w Potaszni i Dunkowej

IMG 6587Piotr Lech, Starosta Milicki, wziął udział w obchodach Dnia Kobiet w Potaszni i Kaszowie, natomiast delegacja powiatu milickiego (kierownik  wydziału oświaty Dariusz Duszyńki, dyrektor I LO im. AK Sławomir Strzelecki i dyrektor ZS Ryszard Lech) odwiedziła Dunkowę. Każda z pań otrzymała kwiatek, starostwo dofinansowało również programy artystyczne.

Dzień Kobiet

dzien-kobiet

Piotr Lech szefem konwentu

6Piotr Lech - Starosta Milicki - 7 marca został wybrany przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Konwent dokonujący wyboru nowego przewodniczącego miał miejsce we Wrocławiu i odbył się w związku z objęciem funkcji Marszałka Województwa Dolnośląskiego przez Cezarego Przybylskiego, będącego dotychczas szefem konwentu.