Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Rekrutacja do projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w powiecie milickim""

Przypominamy, iż trwa nabór uczestników projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w powiecie mlickim". Projekt skierowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym, które z przyczyn materialnych i społecznych nie mają stałego dostępu do internetu i sprzętu komputerowego we własnym gospodarstwie domowym. Szczegółowe warunki uczestnictwa w projekcie opisano w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa dostępnym na naszej stronie w zakładce „Innowacyjna Gospodarka” oraz w dalszej części artykułu. Formularze zgłoszeniowe przyjmowane będą do 10 kwietnia 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Miliczu.

Czytaj więcej...

Za MLPS

IMG 9534Bartosz Szmigiel, nauczyciel WF w Zespole Szkół im. T.Kościuszki w Miliczu otrzymał nagrodę pieniężną z rąk Piotra Lecha, Starosty Milickiego, za koordynowanie Miejskiej Likgi Piłki Siatkowej. Starosta wręczył ją w swoim gabinecie 1 kwietnia br. w obecności kierownika wydz. oświaty. Jak zaznaczono, nowa edycja ligi odbywać się będzie już w nowo wybudowanej hali sportowej przy I LO im. AK.

Bezpłatne kursy komputerowe dla osób 50+

szkolenie

Polecamy teledysk KOM-u

Prace nad zalewem

Trwają prace budowlane nad zalewem. Za ponad 3 mln zł (m.in z PO Ryby) powstaje ciekawa infrastruktura turystyczna. Jak zapewnia inwestor - Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej - na tegoroczne wakacje wszystko już będzie gotowe.

Specjalne podziękowania dla starosty

IMG 8895Po raz drugi odbywała się w Miliczu Karczma Rybacka, czyli święto wszystkich pracowników sektora rybackiego - prywatnego i publicznego. W tym roku uroczystość odbywała się we wnętrzach Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego, a rolę gospodarza pełnił prezes Stawów Milickich SA, Sławomir Mazurek. "Złotymi łuskami" wyróżniono prof. Andrzeja Drabińskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dyrektora ARiMR we Wrocławiu Kazimierza Huka oraz Janusza Wronę z MRiRW. Specjalne podziękowanie za uruchomienie jedynego w Polsce kierunku kształcenia - technika rybactwa śródlądowego - otrzymał Starosta Milicki Piotr Lech, który podziękował prezesowi Mazurkowi za opiekę i patronat nad klasą rybaków, bo bez wsparcia spółki, nie udałoby się jej stworzyć oraz utrzymać zadowalaljącego standardu kształcenia.

Plan obrad 35. sesji Rady Powiatu

XXXV sesja Rady Powiatu w Miliczum odbędzie się 3 kwietnia  2014 r. (czwartek), początek o godz. 14.00, w sali konferencyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu, ul. Trzebnicka 4b.

Czytaj więcej...

Miejska Liga Piłki Siatkowej zakończona!

IMG 9036W sobotnie popołudnie 30 marca br., w sali sportowej Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu, odbyły się finałowe mecze Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej zorganizowanej w tym roku pod patronatem starosty milickiego. W meczu o 3 miejsce Kwiatonators 3:2 pokonał Jon - Pol Volley, a w ścisłym finale Dziekan Milicz nie dał szans City Boys, które pokonał 3:0. Najlepszym rozgrywającym ligi został Dawid Bienkiewicz (Dziekan Milicz), przyjmującym Artur Nakonieczny (City), atakującym Witold Harbatowski (Kwiatonators), a MVP mistrzostw jednogłośnie wskazano Michała Glinkę (Dziekan).

Czytaj więcej...

Nowe Fakty Milickie

"Mniej państwa, więcej wolności gospodarczej"

IMG 8526Wiele osób przybyło na konferencję "Mniej państwa, więcej wolności gospodarczej" zorganizowaną przez wicestarostę W.Szydełkę. W pierwszej części po słowach głos zabrali: wicestarosta, który przedstawił tematykę konferencji, a po nim dyrektor Zespołu Szkół R.Lech (o zawodach nauczanych szkole), D.Duszyński (o Powiatowej Radzie Zatrudnienia), dyrektor I LO im. AK (o wyborze kierunku studiów przez absolwentów szkoły) oraz dyrektor PUP A.Grochowcka (o bezrobociu na terenie powiatu i jego strukturze).

Czytaj więcej...

P.Lech na posiedzeniu KWRiST

26 marca br w Kancelarii Premiera w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji Wspólnej Rządi i Samorządu Terytorialnego, w którym po raz pierwszy, jako przedstawiciel powiatów polskich, uczestniczył starosta milicki Piotr Lech. Wśród opiniowanych aktów prawnych znalazła się m.in. nowelizacja ustawy o sytemie oświaty, która wprowadza nieodpłatny podręcznik dla uczniów klas I oraz nowelizacja ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne. W ostatnim przypadku chodzi o ustawowe uregulowanie opłat za korzystanie i udostępnianie  zasobu geodezyjnego prowadzonego przez urzędy powiatowe.

Wszystko o fundacji i "powiatowych" spółkach

fnrzmStarosta Milicki i Zarząd Powiatu w Miliczu odpowiadają na podstawowe pytania pojawiające się w przestrzeni publicznej, które dotyczą Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej i powiatowych spółek.

Po co powstała Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej?
Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej powstała, żeby zająć się długiem szpitala i spłacać go zamiast powiatu. W 2009 r. powiat milicki zgłosił się do rządowego  programu mającego na celu ratowanie polskich szpitali, tzw. Planu B. Szpital powiatowy w Miliczu był wówczas zadłużony na prawie 24 mln zł. Dzięki temu programowi powiat otrzymał 13,5 mln zł gotówki, co pozwoliło spłacić większą część zadłużenia, ale do spłacenia pozostało jeszcze ponad 10 mln zł. Długiem tym miał być obciążony budżet powiatu, gdyż przekształcony w spółkę MCM szpital startował bez zadłużenia. Gdyby tak się stało, budżet powiatu został zostałby całkowicie zablokowany, nie można byłoby prowadzić m.in. żadnych inwestycji, także tych w oświacie czy pomocy społecznej.

Czytaj więcej...

Porozumienie ZS z KS "Barycz"

IMG 8493Starosta Milicki Piotr Lech i prezes klubu piłkarskiego „Barycz” Milicz Andrzej Nowacki w obecności dyrektora ZS Ryszarda Lecha, trenera Baryczy Leszka Przybylskiego i kierownika wydz. oświaty Dariusza Duszyńskiego podpisali porozumienie o współpracy klubu piłkarskiego z klasą sportową Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu. "Chcemy, by nasza klasa sportowa była zapleczem dla drużyn juniorskich i seniorskich „Baryczy” Milicz" - powiedział dyrektor ZS Ryszard Lech. Uzdolnionych piłkarsko uczniów klasy sportowej szkoła będzie zaopatrywała w dresy i obuwie sportowe oraz dofinansowywała wyjazdy na turnieje i badania lekarskie. Dodatkowo szkoła będzie udostępniała nieodpłatnie sale gimnastyczne i siłownię na potrzeby treningów. W maju na szkolnym Orliku odbędzie się turniej piłkarski dla drużyn gimnazjów z powiatu milickiego oraz trzebnickiego i krotoszyńskiego. Natomiast starosta Piotr Lech na początek współpracy przekazał 10 profesjonalnych piłek na potrzeby juniorskiej kadry „Baryczy” Milicz.