Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

logo ZPP

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Spotkanie z kolędą

4Mimo zimowej, mroźnej aury - tuż po zmroku 24.01.2017r. w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Miliczu odbyło się "Spotkanie z kolędą" na którym zgromadziło się liczne grono gości, aby wspólnie z wychowankami śpiewać kolędy. Było to spotkanie niezwykle wyjątkowe, pełne ciepłej, rodzinnej atmosfery. Wszystkim uczestnikom spotkania: panu Staroście Krzysztofowi Osmelakowi, pani Kierownik Oświaty Beacie Łabaczuk, dyrekcji Ośrodka pani Dominice Ugorek, pani Ewie Markiewicz, rodzicom i wszystkim przybyłym gościom dziękują wychowankowie i organizatorzy spotkania: Anna Pieniężna, Małgorzata Dziarko, Agnieszka Jarczewska, Justyna Bieroń, Joanna Lorek.

Podsumowanie Dni Karpia 2016

Nowy komendant policji w Miliczu

Z dniem 16 stycznia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Miliczu nastąpiły zmiany na stanowiskach kierowniczych. Nowym szefem milickich policjantów został dotychczasowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Arkadiusz Sworowski. Pełnienie obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu zostało powierzone kom. Pawłowi Krajewskiemu, który dotychczas nie był związany z milicką komendą Policji.

Spotkanie noworoczne w Wurzen 13-14 stycznia

P1220290

W dniach 13-14 stycznia Starosta wraz z delegacją przebywał w mieście partnerskim Powiatu Milickiego- Wurzen.  W piątek 13 stycznia Starosta wrazz Burmistrzem Wurzen Jörgiem Röglinem odsłonili kamień partnerstwa pomiędzy Wurzen a Powiatem Milickim.

W sobotę natomiast delegacja wzięła udział w uroczystym spotkaniu noworocznym z Burmistrzem. Na spotkanie przybyli również Starosta Lipski, przedstawiciele powiatu lipskiego, radni rady miejskiej w Wurzen  oraz liczni mieszkańcy Wurzen. Starosta w swoim przemówieniu noworocznym nawiązał do wspólnej historii dawnego powiatu milicko-żmigrodzkiego i  miasta Wurzen. Omówiono również przyszłe projekty -głównie w zakresie sportu i kultury, jakie Powiat Milicki wraz z Wurzen będzie realizował.

 

 

Zawiadomienie o posiedzeniu Komisji Budżetu i Rolnictwa 19.01.2017

Zawiadamiam, że 19 stycznia 2017r. (czwartek) o godzinie 14 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Miliczu ul. Wojska Polskiego 38 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Rolnictwa.

Zawiadomienie

Spotkanie w sprawie ścieżek rowerowych

10 stycznia Wicestarosta Paweł Herl spotkał się z Burmistrzem Gminy Milicz, Wójtm Gminy Cieszków i Wójtem Gminy Krośnice w sprawie sieci ścieżek rowerowych na terenie powiatu milickiego. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Miliczu.

25 lat firmy Art-Zbyt

Egzaminy zawodowe w ZS

W dniu 9 stycznia w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu odbyły się egzaminy zawodowe. Pozostała cześć egzaminów odbędzie się w dniu 12 stycznia br. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia.

Święto Trzech Króli

Starosta Milicki Krzysztof Osmelak uczestniczył w dniu 6 stycznia w obchodach Święta Trzech Króli. Obchody rozpoczeły się uroczysta mszą św., następnie miliczanie utworzyli orszak Trzech Króli, który przemieścił się na milicki Rynek. Na Rynku odbyła się cześć artystyczna.

Komunikat NFZ - Profilaktyka Raka Piersi

Program adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat (rocznikowo), które nie korzystały z badań mammograficznych w ciągu 24 miesiecy oraz do tych, które otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy. Programem nie mogą być objęte pacjętki, u których wcześniej zdiagnozowano w piersi zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym.

Badanie mamograficzne jest bezpłatne, nie wymaga skierowania. Pacjentka może się zgłośić na nie sama lub po otrzyzmaniu informacji od świadczeniodawcy posiadającego umowę w danym zakresie świadczeń. Na badanie należy przynieść poprzezdnio wykonane zdjęcia mamograficzne w celu porównania.

Wczesne wykrycie chorób nowotworowych przyczynia się do uzyskania pozytywnych wyników leczenia oraz oniża koszty społeczne leczenia. Poniżej wykaz świadczeniodawców posiadających umowę zawartą z Dolnośląskim OW NFZ w zakresie Programu Profilaktyki Raka Piersi - etap podstawowy w pracowni stacjonarnej:

Powiat: milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski, m. Wrocław

SAMORDZIELNY ZESPÓŁ PUBLICZNYCH ZAKŁADKÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ W OLEŚNICY, ul. Ludwikowska 10, 56-400 Oleśnica

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM ONKOLOGII WE WROCŁAWIU, pl. Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W OŁAWIE ul Baczyńskiego 1, 55-200 Oława

UNIWERSYTECKI SZPITAL KLINICZNY IM. JANA MIKULICZA-RADECKIEGO WE WROCŁAWIU, ul. Borowska 213, 50-556 Wrocław

CENTRUM MEDYCZNE MEDIX DR N. MED. TADEUSZ ŚLIWIŃSKI, ul. plac Hirszfelda 16-17, 53-413 Wrocław

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM MEDYCZNE "DOLMED" S.A., ul Legnicka 40, 53-674 Wrocław

NIEPUBLICZNCZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ CENTRUM MEDYCZNE "PRACTIMED" SP. Z O.O, ul. Pabianicka 25, 53-339 Wrocław

 

Pierwsza miliczanka w w Powiecie Milickim 2017 r.

 Pierwsza Miliczanka urodzona w 2017 roku to córeczka Państwa Małgorzaty i Jacka Dudkowiaków - prześliczna Dorotka. Starosta Milicki Krzysztof Osmelak 4 stycznia pogratulował rodzicom i wręczył im bon o wartości 1000 zł na zakup artykułów dziecięcych.

Życzenia Świąteczne

Untitled-1111

24 sesja Rady Powiatu

web-ewid

20621116 475499606147098 1001677039264391970 n

 

strategia

pnns

przemoc w rodzinie

Rzecznik Praw Pacjenta przypomina

DYŻURY APTEK

pomoc prawna

nfosigw

button kolorowy szlak karpia

baner LSR projekty.barycz 2016

stw

inwestycje 2013

WWW  

kolorINNOWACYJNA GOSPODARKA

ore-milicz

eu-fund

zalew-w-miliczu

kresy

tvpm logo moje

kolej na rower

docsign2

google-street-view-logo

e-mapa1

 logo ziemiamilicka