Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Dni Karpia 2020

Aktualności

Ponad 13 tys. zł dla Krystiana

13 tys. 164 zł tyle uzbierał Komitet Charytatywny złożony z młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Główna zbiórka odbywała się podczas Majówkl dla Krystiana nad powiatowym zalewem przy ul. Wojska Polskiego, wspieranej organizacyjnie przez Starostwo Powiatowe w Miliczu.

Nowe wydanie "Faktów Milickich"

Nowy numer "Lubię szkołę"

lubie-szkole4Ośrodek Metodyczno-Programowy przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym wydał nowy numer pisma "Lubię szkołę", który poświecony jest edukacji regionalnej. Zawiera teksty: "Milicz i okolice doskonałą bazą dla regionalizmu", "Edukacja regionalna po nowemu...", "DoliBar i Ziemia Milicka", "Rola edukacji regionalnej", "Młodzi odkrywcy na ścieżkach przyrodniczych Doliny Baryczy", "Edukacja regionalna w ZS im. T.Kościuszki", "Projekt pn. Dzień Hotelarza jako element edukacji regionalnej w ZS im. T.Kościuszki", "Technikum Leśne. 50 lat minęło", "Dolina Baryczy w internecie" oraz "Bibliografia regionalna w wyborze".

Pobierz "Lubię szkołę"

Konwent powiatów 3 województw

Starosta Milicki, P.Lech, bierze udział 17-18 czerwca br. w konwecie powiatów województw: dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, który odbywa się w Ostródzie.

Zespół Szkół odzyskał VAT

zs258 037 zł zaległego podatku VAT otrzymał Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu za lata 2009 i 2010. Szkoła ubiega się również o zwrot VAT za lata 2011-12. Procedurę zwrotu podatku przygotowała księgowość szkoły z pomocą kancelarii prawnej na co dzień obsługującą tę placówkę oświatową, bez horrendalnych 30-procentowych prowizji. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na nowe inwestycje.

Podsumowanie w PCEiPP

IMG 354212 czerwca w nowo wybudowanym budynku Centrum Edukacji Ekologicznej w obecności dyrektorów szkół i przedszkoli lub ich przedstawicieli z całego powiatu dokonano podsumowania roku szkolnego. Głównym zadaniem w mijającym roku, jakie mieli doradcy metodyczni, było opracowanie Programu Edukacji Regionalnej.

Czytaj więcej...

Pomóżmy Krystianowi

DKMS ul Przylacz sie do walki z bialaczka - Krystian - Milicz- 23-6-2013 A5 Page 1

1,5 mkn zł dla nauczycieli

ORE Logo1Wniosek PCEiPP i Starostwa Powiatowego złożony do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną. i został skierowany do dofinasowania, a to znaczy, że PCEiPP będzie miało 1,5 mln zł na dokształcanie nauczycieli wszystkich szkół z powiatu milickiego. To wielki sukces PCEiPP.

Czytaj więcej...

Mityng lekkoatletyczny w strugach deszczu

MITINGSportowcy Klubu Olimpiad Specjalnych „JUNIOR”, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Miliczu z sukcesem wzięli udział w XIII Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym w Kamiennej Górze. Z naszego klubu w sportowej rywalizacji wzięło udział 15 zawodników. Nasi zawodnicy zdobyli 7 złotych medali, 3 srebrne, 5 brązowych oraz 7 czwartych miejsc, 2 piąte, 3 szóste, 1 siódme i 2 ósme miejsca.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Kresowiakami

W spotkaniu milickich Kresowiaków 10 czerwca pod nieobecność starosty P.Lecha wziął udział kier. wydz. oświaty i promocji, który w imieniu starosty zaoferował zebranym zorganizowanie darmowego transportu dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w dolnośląskich obchodach upamiętniających 70. rocznicę rzezi na Wołyniu i we wschodniej Malopolsce. Przypomniał również, że w ramach powiatowych obchodów 70. rocznicy ludobójstwa na Kresach zorganizowano już spotkanie z ks. T.Isakowiczem-Zaleskim, zaproszono tarnowski teatr z widowiskiem "Ballada o Wołyniu", Rada Powiatu przyjęła stanowisko w tej sprawie. Natomiast 11 lipca odbędzie się uroczysta msza święta, a godz. 19.00 uroczystości przy Krzyżu Solidarności. Wczesną jesienią planowane jest spotkanie z historykami badającymi te wydarzenia, a 11 listopada br., w dniu Święta Niepodległości, uroczystość odsłonięcia obelisku poświęconego ofiarom. Kresowiacy zaproponowali udział merytoryczny przy tworzeniu tekstu, który znajdzie się na nim. 

Powiat uczci 11 lipca!

wolyn11 lipca w 70. rocznicę tzw. krwawej niedzieli, będącej apogeum rzezi wołyńskiej i wschodniomałopolskiej dokonanej przez nacjonlistów ukraińskich na ludności polskiej, Starostwo Powiatowe w Miliczu organizuje powiatowe obchody upamiętniające ofiary tamtych wydarzeń. Przewidziano uroczystą mszę świętą, a godz. 19.00 uroczystości przy Krzyżu Solidarności.

Uchwała opublikowana

uchwalaDziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego 7 czerwca br. opublikował uchwałę Rady Powiatu zmniejącą obowiązkowy tygodniowy wymiar pracy dla nauczycieli specjalistów zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez powiat. Pedagodzy, psycholodzy, logopedzi i doradcy zawodowi będą pracować od 1 września po 30 godz. w tygodniu (dotychczas 22). Zmienia się także wymiar czasu pracy dla nauczyciela bibliotekarza biblioteki pedagogicznej, wynosić będzie 36 godz. (dotychczas 35). Uchwała dotyczy tylko 6 nauczycieli.

50-lecie Technikum Leśnego

IMG 3270Delegacja milickiego samorządu powiatowego ze starostą P.Lechem i przewodniczącym rady K.Osmelakiem na czele wzięła udział w świetnie zorganizowanych uroczystościach z okazji 50-lecia Technikum Leśnego na Ziemi Milickiej. W prezencie od powiatu szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom wykonany w metalu i drewnie oraz 22 nowo wydane książki "Powiat milicko-żmigrodzki nad Baryczą" na wyposażenie biblioteki szkolnej.