Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

1,5 mkn zł dla nauczycieli

ORE Logo1Wniosek PCEiPP i Starostwa Powiatowego złożony do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną. i został skierowany do dofinasowania, a to znaczy, że PCEiPP będzie miało 1,5 mln zł na dokształcanie nauczycieli wszystkich szkół z powiatu milickiego. To wielki sukces PCEiPP.

Czytaj więcej...

Mityng lekkoatletyczny w strugach deszczu

MITINGSportowcy Klubu Olimpiad Specjalnych „JUNIOR”, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Miliczu z sukcesem wzięli udział w XIII Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym w Kamiennej Górze. Z naszego klubu w sportowej rywalizacji wzięło udział 15 zawodników. Nasi zawodnicy zdobyli 7 złotych medali, 3 srebrne, 5 brązowych oraz 7 czwartych miejsc, 2 piąte, 3 szóste, 1 siódme i 2 ósme miejsca.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Kresowiakami

W spotkaniu milickich Kresowiaków 10 czerwca pod nieobecność starosty P.Lecha wziął udział kier. wydz. oświaty i promocji, który w imieniu starosty zaoferował zebranym zorganizowanie darmowego transportu dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w dolnośląskich obchodach upamiętniających 70. rocznicę rzezi na Wołyniu i we wschodniej Malopolsce. Przypomniał również, że w ramach powiatowych obchodów 70. rocznicy ludobójstwa na Kresach zorganizowano już spotkanie z ks. T.Isakowiczem-Zaleskim, zaproszono tarnowski teatr z widowiskiem "Ballada o Wołyniu", Rada Powiatu przyjęła stanowisko w tej sprawie. Natomiast 11 lipca odbędzie się uroczysta msza święta, a godz. 19.00 uroczystości przy Krzyżu Solidarności. Wczesną jesienią planowane jest spotkanie z historykami badającymi te wydarzenia, a 11 listopada br., w dniu Święta Niepodległości, uroczystość odsłonięcia obelisku poświęconego ofiarom. Kresowiacy zaproponowali udział merytoryczny przy tworzeniu tekstu, który znajdzie się na nim. 

Powiat uczci 11 lipca!

wolyn11 lipca w 70. rocznicę tzw. krwawej niedzieli, będącej apogeum rzezi wołyńskiej i wschodniomałopolskiej dokonanej przez nacjonlistów ukraińskich na ludności polskiej, Starostwo Powiatowe w Miliczu organizuje powiatowe obchody upamiętniające ofiary tamtych wydarzeń. Przewidziano uroczystą mszę świętą, a godz. 19.00 uroczystości przy Krzyżu Solidarności.

Uchwała opublikowana

uchwalaDziennik Urzędowy Województwa Dolnośląskiego 7 czerwca br. opublikował uchwałę Rady Powiatu zmniejącą obowiązkowy tygodniowy wymiar pracy dla nauczycieli specjalistów zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez powiat. Pedagodzy, psycholodzy, logopedzi i doradcy zawodowi będą pracować od 1 września po 30 godz. w tygodniu (dotychczas 22). Zmienia się także wymiar czasu pracy dla nauczyciela bibliotekarza biblioteki pedagogicznej, wynosić będzie 36 godz. (dotychczas 35). Uchwała dotyczy tylko 6 nauczycieli.

50-lecie Technikum Leśnego

IMG 3270Delegacja milickiego samorządu powiatowego ze starostą P.Lechem i przewodniczącym rady K.Osmelakiem na czele wzięła udział w świetnie zorganizowanych uroczystościach z okazji 50-lecia Technikum Leśnego na Ziemi Milickiej. W prezencie od powiatu szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom wykonany w metalu i drewnie oraz 22 nowo wydane książki "Powiat milicko-żmigrodzki nad Baryczą" na wyposażenie biblioteki szkolnej. 

Dwa spektakle w I LO

IMG 2936Grupa teatralna XLVI LO w Warszawie w piatek 7 czerwca w auli I LO im. AK zaprezentowała dwie miniatury teatralne: "Balladynę 2013" (na podstawie tekstu J.Przybory) oraz "Chmury" (wg Arystofanesa). Oba spektakle zostały nagrodzone na Konkursie Teatralnym MASKA '2013. "Chmury" zajęły na nim 3 miejsce, a "Balladyna 2013" 2 miejsce. Natomiast młody aktor Łukasz Kostka otrzymał nagrodę aktorską za rolę Strepsjadesa. Opiekunką artystyczną grupy jest Małgorzata Wojciechowska.

"DoliBar i Ziemia Milicka"

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym w Miliczu (ul. Trzebnicka 4b) można nabyć nową publikację U.Ewertowskiej - kolorowankę z rysunkami R.Klausa w cenie 10 zł.

4 czerwca - Święto Wolności

garryS4 czerwca obchodzimy  24. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Polacy wybrali "Solidarność". Ze 161 miejsc w Sejmie (na 460) przeznaczonych do obsadzenia w wolnych wyborach "Solidarność" zdobyła 160. W Senacie "Solidarności" przypadło 99 miejsc na 100. Po wyborach w Polsce powstał pierwszy niekomunistyczny rząd w rozpadającym się bloku wschodnim. Na jego czele stanął Tadeusz Mazowiecki.

Od poniedziałku można oglądać na YouTubie klip inicjatywy  "»Dziękuję« means Thank You”, w którym młodzi Polacy dziękują pokoleniu swoich rodziców za wybór zmian w 1989 roku.

Udany Dzień Dziecka nad zalewem

IMG 17781 czerwca br. deszcz nie padał tylko przez ponad 2 godziny i to w czasie, gdy Starostwo Powiatowe w Miliczu organizowało obchody Dnia Dziecka, dlatego też kilkset osób: dzieci, rodziców i opiekunów mogło skorzystać z atrakcji nad zalewem, które przygotowali pracownicy powiatu. Tego dnia można było bezpłatnie popływać kajakiem lub rowerem wodnym, zabawić się na dwóch wielkich dmuchańcach czy zjeść gratis kiełbaskę z grilla. Dzieci zabawiali nauczyciele z SOSW, strażacy z OSP Milicz, wożący uczestników motorówką, i PSP, pokazujący sprzęt strażacki, oraz animatorka, która robiła sama i z dziećmi wielkie bańki mydlane. Rozdano setki słodyczy i gadżetów promujących powiat oraz nowo wydaną kolorowankę dla dzieci "DoliBar i Ziemia Milicka". Niestety, ze względu na pogodę zrezygnował z przyjazdu do Milicza właściciel tzw. kul wodnych. 

W poszukiwaniu śladów przeszłości

IMG 1153  31 maja 2013 r. w Goerlitz, odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, zrealizowanej przez młodzież polską i niemiecką, w ramach projektu poszukiwania śladów historii, śladów wiary ewangelickiej na Dolnym Śląsku - "Kościół moim domem - nie do wiary". W uroczystościach uczestniczyła młodzież I LO w Miliczu, z wicedyrektorem Iwoną Lewandowską i opiekunką projektu Anną Waleńską. Przemówienie otwierające wystawę wygłosił starosta Piotr Lech.

Czytaj więcej...

Starosta Milicki zaprasza nad zalew w Dniu Dziecka

dzien-dziecka

OD 15 DO 17 WSZYSTKIE ATRAKCJE GRATIS!

Małe Projekty - ok!

lgdWszystkie trzy wnioski powiatu milickiego złożone do LGD w ramach tzw. Małych Projektów zostały skierowane do dofinansowania. Są to "Ryby naszych stawów - plenerowe akwarium promujące walory przyrodniczo-kulturowe Doliny Baryczy" - 50 tys. zł, "Szanty nad zalewem sposobem na promocję walorów przyrodniczych oraz oferty turystycznej Doliny Baryczy” - 34 989,76 zł i "Tworzenie atrakcyjnej i spójnej oferty turystycznej wokół zbiornika retencyjno-rekreacyjnego w Miliczu - budowa kładek pieszo-rowerowych i montaż oświetlenia" - 50 tys. zł.

Dofinansowanie otrzyma także powiatowa Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej na projekt "Aleja turystyczna Milickie Turzycowiska jako łącznik szlaków turystycznych w Miliczu" przy zalewie rekreacyjnym - 50 tys. zł.