Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Pismo Starosty Milickiego do Prezydenta RP

20 czerwca starosta P.Lech skierował pismo do Prezydenta RP z apelem o podpisanie obywatelskiej ustawy w sprawie okręgów sądów powszechnych, która m.in. przywraca sąd rejonowy w Miliczu. Tym samym starosta odpowiedział na apel Klubu Parlamentarnego PSL.

sady2

Czytaj więcej...

Tłumy na spektaklu w I LO im. AK

IMG 5528Inscenizacja "Zapomnianego diabła" w wykonaniu uczniów I LO im. AK i Gimnazjum Ad Astra zgromadziła takie tłumy miliczan w auli I LO, że pracująca na pełnych obrotach klimatyzacja nie była w stanie odpowiednio schłodzić pomieszczenia. 20 czerwca był upalnym dniem, a ponadto temperaturę podnosiły emocje i wrażenia, jakie dostarczyła dobrze zagrana sztuka Jana Drdy.

Część II >>>

Walne SGTWTiDB

IMG 5451Z powodu braku kworum nie doszło do głosowania uchwał walnego zebrania Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy, które odbyło się w nowo wybudowanym Centrum Edukacji Ekologicznej przy PCEiPP w Miliczu 20 czerwca. W związku z tym zebranie przełożono na poniedziałek 24 czerwca na godz. 12, a przybyli goście udali się nad powiatowy zalew przy ul. Wojska Polskiego, a po obiedzie rozjechali się do swoich miejscowości.

Wyniki w Gimnazjum Ad Astra w I LO znów bardzo dobre

Bardzo dobrze wypadł egzamin w Gimnazjum Ad Astra w I LO im. AK w Miliczu. Uczniowie tego gimnazjum osiągnęli średni wynik z j.polskiego na poziomie 73,7 (w gminie Milicz wyniósł on 58,1, a na Dolnym Śląsku 60,1); z historii - 72,6 ((w gminie Milicz wyniósł on 55,7, a na Dolnym Śląsku 56,7); z matematyki - 65,4 (w gminie Milicz wyniósł on 48,4, a na Dolnym Śląsku 46,3); z części przyrodniczej - 73,3 (w gminie Milicz wyniósł on 59,8, a na Dolnym Śląsku 58,1); z j.angielskiego na poziomie podstawowym - 86,6 (w gminie Milicz wyniósł on 60,4, a na Dolnym Śląsku 62,6); z j.angielskiego na poziomie rozszerzonym - 71,9 (w gminie Milicz wyniósł on 42,7, a na Dolnym Śląsku 47,4); z j.niemieckiego na poziomie podstawowym - 86,9 (w gminie Milicz wyniósł on 60,4, a na Dolnym Śląsku 57,5); z j.niemieckiego na poziomie rozszerzonym - 68,9 (w gminie Milicz wyniósł on 36,8, a na Dolnym Śląsku 38,1). Wyniki Gimnazjum Ad Astra mocno podniosły średnią gminy.

Ponad 13 tys. zł dla Krystiana

13 tys. 164 zł tyle uzbierał Komitet Charytatywny złożony z młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Główna zbiórka odbywała się podczas Majówkl dla Krystiana nad powiatowym zalewem przy ul. Wojska Polskiego, wspieranej organizacyjnie przez Starostwo Powiatowe w Miliczu.

Nowe wydanie "Faktów Milickich"

Nowy numer "Lubię szkołę"

lubie-szkole4Ośrodek Metodyczno-Programowy przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym wydał nowy numer pisma "Lubię szkołę", który poświecony jest edukacji regionalnej. Zawiera teksty: "Milicz i okolice doskonałą bazą dla regionalizmu", "Edukacja regionalna po nowemu...", "DoliBar i Ziemia Milicka", "Rola edukacji regionalnej", "Młodzi odkrywcy na ścieżkach przyrodniczych Doliny Baryczy", "Edukacja regionalna w ZS im. T.Kościuszki", "Projekt pn. Dzień Hotelarza jako element edukacji regionalnej w ZS im. T.Kościuszki", "Technikum Leśne. 50 lat minęło", "Dolina Baryczy w internecie" oraz "Bibliografia regionalna w wyborze".

Pobierz "Lubię szkołę"

Konwent powiatów 3 województw

Starosta Milicki, P.Lech, bierze udział 17-18 czerwca br. w konwecie powiatów województw: dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, który odbywa się w Ostródzie.

Zespół Szkół odzyskał VAT

zs258 037 zł zaległego podatku VAT otrzymał Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Miliczu za lata 2009 i 2010. Szkoła ubiega się również o zwrot VAT za lata 2011-12. Procedurę zwrotu podatku przygotowała księgowość szkoły z pomocą kancelarii prawnej na co dzień obsługującą tę placówkę oświatową, bez horrendalnych 30-procentowych prowizji. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na nowe inwestycje.

Podsumowanie w PCEiPP

IMG 354212 czerwca w nowo wybudowanym budynku Centrum Edukacji Ekologicznej w obecności dyrektorów szkół i przedszkoli lub ich przedstawicieli z całego powiatu dokonano podsumowania roku szkolnego. Głównym zadaniem w mijającym roku, jakie mieli doradcy metodyczni, było opracowanie Programu Edukacji Regionalnej.

Czytaj więcej...

Pomóżmy Krystianowi

DKMS ul Przylacz sie do walki z bialaczka - Krystian - Milicz- 23-6-2013 A5 Page 1

1,5 mkn zł dla nauczycieli

ORE Logo1Wniosek PCEiPP i Starostwa Powiatowego złożony do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną. i został skierowany do dofinasowania, a to znaczy, że PCEiPP będzie miało 1,5 mln zł na dokształcanie nauczycieli wszystkich szkół z powiatu milickiego. To wielki sukces PCEiPP.

Czytaj więcej...

Mityng lekkoatletyczny w strugach deszczu

MITINGSportowcy Klubu Olimpiad Specjalnych „JUNIOR”, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Miliczu z sukcesem wzięli udział w XIII Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym w Kamiennej Górze. Z naszego klubu w sportowej rywalizacji wzięło udział 15 zawodników. Nasi zawodnicy zdobyli 7 złotych medali, 3 srebrne, 5 brązowych oraz 7 czwartych miejsc, 2 piąte, 3 szóste, 1 siódme i 2 ósme miejsca.

Czytaj więcej...