Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

"Fakty Milickie" z 19 lipca

Czysta woda w zalewie

zalew1strJak informuje Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, są najnowsze wyniki badania wody w zalewie przy ul. Wojska Polskiego, zlecone po tym, jak rozeszła sie plotka o jej zanieczyszczeniu, podchwycona przez lokalną gazetę. Wynika z nich, że woda w zalewie nie zagraża zdrowiu.

186,2 tys. zł dla PUP

186, 2 tys. zł z rezerwy ministerstwa pracy otrzymał milicki urząd pracy m.in. na łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. Środki zostaną przeznaczone na staże dla 34 osób oraz na wyposażenie 2 stanowisk pracy dla bezrobotnych.

Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej na Ukrainie

luckW ramach obchodów 70-lecia Rzezi Wołyńskiej, młodzież milickich szkół ponadgimnazjalnych przebywała w Rokitnie,obwód rówieński, województwo wołyńskie, gdzie uczestniczyła w renowacji miejscowego cmentarza wojskowego, ofiar wojny polsko - bolszewickiej 1919/20 roku. Od 13 lipca w Rokitnie przebywała także delegacja powiatu milickiego, starosta Piotr Lech, dyrektor I LO im. AK, Sławomir Strzelecki oraz Michał Gołab, prezes Fundacji na rzecz Ziemi Milickiej.

Czytaj więcej...

Godne obchody 70. rocznicy

IMG 7690Godny i dostojny charakter miały powiatowe obchody 70. rocznicy apogeum Rzezi Wołyńskiej, czyli tzw. Krwawej Niedzieli. 11 lipca o godz. 17 pod Krzyżem Solidarności, w miejscu, gdzie - jak mówiła prowadząca - przed laty miliczanie upomnieli się o godność, pamięć i wolność, oddano hołd wszystkim pomordowanym przez Ukraińców Polakom na Kresach Południowo-Wschodnich podczas II wojny światowej minutą ciszy, a następnie przemawiając, składając kwiaty i zapalając znicze. Natomiast o godz. 19 rozpoczęła się w kościele pw. św. Michała Archanioła msza święta w intencji tej straszliwej zbrodni.

 

Wspomnienie Krwawej Niedzieli 11 lipca '43

11lipca 

 

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zaprasza dzieci nad zalew

13lipca

Młodzi piłkarze wrócili z mini-Euro

076Nie jako zwycięzcy, ale radośni i uśmiechnięci wrócili młodzi piłkarze z Wurzen, gdzie rozgrywali mecze w ramach mini-Euro. Chłopcy trafili do grupy, która na ich nieszczęcie okazała się tzw. grupą śmierci, gdyż grał w nie zwycięzca turnieju, drużyna reprezentująca Francję, a także wicemistrz turnieju - drużyna z Łotwy. Powiat milicki reprezentowali: Jakub Apanel, Wojciech Dorosz, Daniel Dorosz, Jakub Kościuczyk, Michał Smyrnów, Oskar Janiszewski, Filip Kłonowski, Adam Górka, Dawid Wójcik, Andrzej Stolarek i Kacper Głowieńkowski. Ich trenerzy to Artur Stolarek i Robert Pluciński.  

Czytaj więcej...

W Niemczech i na Ukrainie

14 osób, w tym 11 12-nastolatnich piłkarzy, reprezentuje od 5 do 8 lipca powiat milicki w Wurzen w Niemczech na zorganizowanym tam mini-EURO, natomiast 8 osób, w tym 6 uczniów I LO i ZS bierze udział w Rokitnie na Ukrainie w dolnośląskiej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" i sprżąta tamtejszy polski cmentarz. Będą na Ukrainie przebywać od 4 do 14 lipca, zwiedzą Lwów oraz wezmą udział w obchodach 70 rocznicy ludobójstwa w Łucku.

 

Uczcili 70 rocznicę ludobójstwa

Delegacja milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wzięła udział w dolnośląskich obchodach 70 rocznicy rzezi ludności polskiej na Wołyniu i wschodniej Małopolsce. Transport do Wrocławia zorganizowało Starostwo Powiatowe w Miliczu. Delegacji przewodniczył wicestarosta W.Szydełko. Program uroczystości przedstawiał się następująco: godz. 10:00 - uroczystości przy Pomniku–Mauzoleum na placu Xawerego Dunikowskiego: odegranie hymnu polskiego przez orkiestrę Wojewódzkiej Komendy Policji; wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego; modlitwa ku czci pamięci ofiar ludobójstwa; apel pamięci; salwa honorowa; składanie kwiatów i zapalenie zniczy. Godz. 11:00 - msza święta w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku w intencji zamordowanych. Homilię wygłosił ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – Biskup Kurii Świdnickiej. Godz. 13:00 - konferencja naukowo-historyczna w auli Fakultetu Papieskiego na placu Katedralnym.

Powiatowe lato nad zalewem - 6-7 lipca

miliczsummmer2013

Szkoły prowadzone przez powiat dzieciom

IMG 699029 czerwca powiat milicki, Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej oraz "Nasza Karczma" rozpoczęli cykl imprez plenerowych pod nazwą "Powiatowe lato nad zalewem". Oprócz dużej dawki muzyki tak jak ten weeked, na który milicka grupa AK-44 przygotowała Milicz Summer Party, zabawy i zajęcia dla dzieci przygotowały szkoły prowdzone przez powiat: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zespół Szkół im. T.Kościuszki oraz I LO im. AK. Lato nad zalewem zapoczątkowało puszczanie wianków w noc świętojańską przygotowanych przez uczniów i nauczycieli SOSW w Miliczu.
W sobotę 7 lipca SOSW zaprosza dzieci o godz. 12.00 na konkurs na budowlę z piasku, a o 15.00 na gry i zabawy. Natomiast w niedzielę na turniej badmintona zaprasza Zespół Szkół im. T.Kościuszki.

PZZLA ma zapłacić

27 czerwca br. Sąd Rejonowy w Trzebnicy wydał Publicznemu Zespołowi Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego w Miliczu (gminnej przychodni zdrowia mieszczącej się na terenie szpitala przy ul. Grzybowej) nakaz zapłaty na rzecz spółki MCM dzierżawy za wynajmowane pomieszczenia.