Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Rozpoczęła się kolejna inwestycja nad zalewem

Wrocławska firma "Novbud" rozpoczęła 5 sierpnia inwestycję budowy infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej nad zalewem przy ul. Wojska Polskiego. Ogrodzono już część placu budowy i przystąpiono do prac pomiarowych. Inwestorem jest Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, która otrzymała na to zadanie 1,5-milionowe dofinansowanie z unijnego programu PO Ryby.

budowa

Spotkanie w sprawie likwidacji połączenia kolejowego

Na 13 sierpnia starosta P.Lech zaprosił do Milicza włodarzy gmin i powiatów, przez które przejeżdża skierowany do likwidacji pociąg relacji Krotoszyn - Milicz - Oleśnica - Wrocław.

Wybrano kierownictwo projektu pn. „Poprawa jakości doskonalenia nauczycieli w powiecie milickim”

Komisja konkursowa w składzie: starosta P.Lech, kier. wydz. oświaty D.Duszyński oraz kadrowa W.Pacyna dokonała wyboru koordynatora projektu pn. „Poprawa jakości doskonalenia nauczycieli w powiecie milickim” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, została nim Grażyna Kmiecik (złożono 1 ofertę), wybrano również dwóch asystentów projektu: Annę Macherzyńską oraz Katarzynę Kaczmarek (złożono 5 ofert) oraz menedżera projektu, został nim Łukasz Rokita (2 oferty). Projekt adresowany do wszystkich szkół powiatu milickiego będzie realizowany od 1 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2015 r.

O Święcie Karpia w piśmie "Gmina Polska"

o karpiu

W Miliczu pismo jest dostęne bezpłatnie na korytarzu Starostwa Powiatowego przy Wydziale Komunikacji

Uczcijmy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

powstanie-warszawskie-13Starosta Milicki zwraca się do Mieszkańców powiatu milickiego z apelem o uczczenie 69. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego poprzez wywieszenie w tym dniu - 1 sierpnia br. - flag państwowych; ponadto informuje, że o godz. 17 na pamiatkę tzw. Godziny W zostaną włączone syreny alarmowe.

Miliczanie na Lohrer Spessartfestwoche '2013

IMG 1031Delegacja powiatu milickiego w osobach sekretarza powiatu, Adama Aleksandrowicza, prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej, Michała Gołąba, oraz Jarosława Figury wzięła udział w inauguracji Lohrer Spessartfestwoche '2013. Miliczanie przebywali w bawarskim Lohr od piątku 26 do niedzieli 28 lipca br.

Na zdjęciu obok sekretarz powiatu milickiego z burmistrzem Lohr, Ernstem Prüße 

Wybór kierownictwa projektu

Powiat milicki wraz z Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym w Miliczu w ramach realizacji projektu pn. „Poprawa jakości doskonalenia nauczycieli w powiecie milickim” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego od 1 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2015 r., ogłosili nabór na: koordynatora merytorycznego, menadżera oraz asystenta projektu. Szczegóły na bip.milicz-powiat.pl

Milicka młodzież odnawiła nagrobki na Ukrainie

004Wyjazd uczniów I LO im. Armii Krajowej i ZS im. Tadeusza Kościuszki na Ukrainę miał miejsce w dn.4.07-12.07.2013. Początkowo udali się do Rokitna w powiecie sarneńskim (obwód wołyński), gdzie przez 5 dni porządkowali cmentarz polskich żołnierzy, którzy zginęli w latach 1919-1920, sam cmentarz został zbudowany w 1929 r. Wspomagali grupę z Trzebnicy, która zajmuje się tym cmentarzem od kilku lat, konsekwentnie go odbudowując. Zadanie naszych uczniów polegało na wyczyszczeniu płyt nagrobnych (porośniętych mchem i porostami) i odmalowaniu inskrypcji, co udało się wykonać w stu procentach – odnowili 38 nagrobków.

Czytaj więcej...

Weekend 27-28 lipca nad zalewem

IMG 9387Weekend 26-28 lipca nad zalewem to tropikalna pogoda, tłumy plażowiczów, otwarcie strzeżonej przez ratowników wodnych części kąpielowej i kolejne imprezy z cyklu "Powiatowe lato nad zalewem". Wszystko to ilustrują zdjęcia Łukasza Gościniaka.

Protest do wiadomości

Do wiadomości Starostwa Powiatowego w Miliczu trafił podpisany przez 1642 mieszkańców gminy Krośnice protest skierowany do wójta Drobiny przeciwko planom usytuowania na terenie gminy, a szczególnie w Policach instalacji przetwarzania nieczystości.

 protedt

Nowi nauczyciele mianowani

Kamila Bień (polonistka z ZS), Ewa Stefanów (wychowawczyni z SOSW), Joanna Lorek (wychowawczyni z SOSW), Agnieszka Dwojak (nauczycielka muzyki z SOSW) i Joanna Woroniak (pedagożka z PCEiPP) 25 lipca zostały pozytywnie ocenione przez komisje egzaminacyjne, którym przewodniczył kier. wydziału oświaty, i otrzymały stopnie nauczycielek mianowanych.

Zespół Szkół zaprasza nad zalew

27lipca

Konkurs fotograficzny UMWD

logoDSUrząd Marszałkowski we Wrocławiu ogłosił konkurs fotograficzny o efektach wdrażania programu regionalnego dla naszego województwa pn. "Przed i po - RPO". Jeżeli lubisz fotografować; interesuje cię, jak zmienia się na region dzięki funduszom unijnym, to ten konkurs jest dla ciebie! Najlepszych uhonorujemy nagrodami pieniężnymi - czytamy w ulotce reklamowej. Zdjęcia należy dostarczyć do 30 sierpnia br.

Czytaj więcej...