Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zaprasza dzieci nad zalew

13lipca

Młodzi piłkarze wrócili z mini-Euro

076Nie jako zwycięzcy, ale radośni i uśmiechnięci wrócili młodzi piłkarze z Wurzen, gdzie rozgrywali mecze w ramach mini-Euro. Chłopcy trafili do grupy, która na ich nieszczęcie okazała się tzw. grupą śmierci, gdyż grał w nie zwycięzca turnieju, drużyna reprezentująca Francję, a także wicemistrz turnieju - drużyna z Łotwy. Powiat milicki reprezentowali: Jakub Apanel, Wojciech Dorosz, Daniel Dorosz, Jakub Kościuczyk, Michał Smyrnów, Oskar Janiszewski, Filip Kłonowski, Adam Górka, Dawid Wójcik, Andrzej Stolarek i Kacper Głowieńkowski. Ich trenerzy to Artur Stolarek i Robert Pluciński.  

Czytaj więcej...

W Niemczech i na Ukrainie

14 osób, w tym 11 12-nastolatnich piłkarzy, reprezentuje od 5 do 8 lipca powiat milicki w Wurzen w Niemczech na zorganizowanym tam mini-EURO, natomiast 8 osób, w tym 6 uczniów I LO i ZS bierze udział w Rokitnie na Ukrainie w dolnośląskiej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" i sprżąta tamtejszy polski cmentarz. Będą na Ukrainie przebywać od 4 do 14 lipca, zwiedzą Lwów oraz wezmą udział w obchodach 70 rocznicy ludobójstwa w Łucku.

 

Uczcili 70 rocznicę ludobójstwa

Delegacja milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wzięła udział w dolnośląskich obchodach 70 rocznicy rzezi ludności polskiej na Wołyniu i wschodniej Małopolsce. Transport do Wrocławia zorganizowało Starostwo Powiatowe w Miliczu. Delegacji przewodniczył wicestarosta W.Szydełko. Program uroczystości przedstawiał się następująco: godz. 10:00 - uroczystości przy Pomniku–Mauzoleum na placu Xawerego Dunikowskiego: odegranie hymnu polskiego przez orkiestrę Wojewódzkiej Komendy Policji; wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego; modlitwa ku czci pamięci ofiar ludobójstwa; apel pamięci; salwa honorowa; składanie kwiatów i zapalenie zniczy. Godz. 11:00 - msza święta w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku w intencji zamordowanych. Homilię wygłosił ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – Biskup Kurii Świdnickiej. Godz. 13:00 - konferencja naukowo-historyczna w auli Fakultetu Papieskiego na placu Katedralnym.

Powiatowe lato nad zalewem - 6-7 lipca

miliczsummmer2013

Szkoły prowadzone przez powiat dzieciom

IMG 699029 czerwca powiat milicki, Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej oraz "Nasza Karczma" rozpoczęli cykl imprez plenerowych pod nazwą "Powiatowe lato nad zalewem". Oprócz dużej dawki muzyki tak jak ten weeked, na który milicka grupa AK-44 przygotowała Milicz Summer Party, zabawy i zajęcia dla dzieci przygotowały szkoły prowdzone przez powiat: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zespół Szkół im. T.Kościuszki oraz I LO im. AK. Lato nad zalewem zapoczątkowało puszczanie wianków w noc świętojańską przygotowanych przez uczniów i nauczycieli SOSW w Miliczu.
W sobotę 7 lipca SOSW zaprosza dzieci o godz. 12.00 na konkurs na budowlę z piasku, a o 15.00 na gry i zabawy. Natomiast w niedzielę na turniej badmintona zaprasza Zespół Szkół im. T.Kościuszki.

PZZLA ma zapłacić

27 czerwca br. Sąd Rejonowy w Trzebnicy wydał Publicznemu Zespołowi Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego w Miliczu (gminnej przychodni zdrowia mieszczącej się na terenie szpitala przy ul. Grzybowej) nakaz zapłaty na rzecz spółki MCM dzierżawy za wynajmowane pomieszczenia.

Są wyniki matur

Są już wyniki tegorocznych matur. W technikach ZS im. T.Kościuszki zdawalność wyniosła 88,1% (a na Dolnym Śląsku 66,3%, a w Polsce 71%), natomiast w klasach licealnych I LO im. AK zdawalność wyniosła 90,1% (a na Dolnym Śląsku 87,6%, a w Polsce 90%). W sierpniu do poprawki przystąpi łacznie 20 uczniów (po 10 z LO i ZS), 4 uczniów (I LO) nie ma takiej możliwości.

 

Powiatowe lato nad zalewem w Miliczu

lato

Zapraszamy na turniej

turniej

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

W dniach 4-12 lipca 5 uczniów z I LO i ZS wraz z opiekunami, K.Góralem i F.Puchałą, przebywać będzie na Ukrainie w Rokitnikach, gdzie będą czyścić groby naszych przodków na dawnym polskim cmentarzu w ramach dolnośląskiej akcji "Migiłę pradziada ocal od zapomnienia", po drodze zwiedzą także Lwów. Wszelkie koszty pokrywają szkoły i milickie starostwo, które m.in. wyposażyło każdego uczestnika akcji w parę koszulek z godłem Polski i herbem powiatu milickiego. 26 czerwca wyjazd na Ukrainę starosta P.Lech omawiał z rodzicami uczniów.

Kto na Święcie Karpia Milickiego

Zespół Bracia, Renata Przemyk i wrocławski zespół Hurt to główni wykonawcy muzyczni na tegorocznym Święcie Karpia Milickiego, które zaplanowano na pierwszy weekend września, tj. 7 i 8.

Bracia to polska grupa rockowa powstała z inicjatywy braci Piotra i Wojciecha Cugowskich, synów Krzysztofa Cugowskiego z legendarnej Budki Suflera. Renata Przemyk to polska piosenkarka i kompozytorka. Większość płyt wykonawczyni m.in. „Babę zesłał Bóg” zdobyła tytuł złotej płyty. Hurt to wrocławska grupa muzyczna, której liderem jest Maciej Kurowicki.

 

Uczniowie I LO i ZS na Pikniku Patriotycznym

Uczniowie I LO i ZS wraz z opiekunami oraz starostą P.Lechem wzięli udział 22 czerwca w Krzydlinie Małej k.Wołowa w Pikniku Patriotycznym pn.:"Poznajmy się przed wyjazdem na Kresy", który jest częścią regionalnej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Kilkuset wolontariuszy z całego województwa miało okazję wymienić się doświadczeniami z poprzednich lat i zapoznać się z planem tegorocznego wyjazdu na Ukrainę.