Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

W Niemczech i na Ukrainie

14 osób, w tym 11 12-nastolatnich piłkarzy, reprezentuje od 5 do 8 lipca powiat milicki w Wurzen w Niemczech na zorganizowanym tam mini-EURO, natomiast 8 osób, w tym 6 uczniów I LO i ZS bierze udział w Rokitnie na Ukrainie w dolnośląskiej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" i sprżąta tamtejszy polski cmentarz. Będą na Ukrainie przebywać od 4 do 14 lipca, zwiedzą Lwów oraz wezmą udział w obchodach 70 rocznicy ludobójstwa w Łucku.

 

Uczcili 70 rocznicę ludobójstwa

Delegacja milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wzięła udział w dolnośląskich obchodach 70 rocznicy rzezi ludności polskiej na Wołyniu i wschodniej Małopolsce. Transport do Wrocławia zorganizowało Starostwo Powiatowe w Miliczu. Delegacji przewodniczył wicestarosta W.Szydełko. Program uroczystości przedstawiał się następująco: godz. 10:00 - uroczystości przy Pomniku–Mauzoleum na placu Xawerego Dunikowskiego: odegranie hymnu polskiego przez orkiestrę Wojewódzkiej Komendy Policji; wystąpienie Wojewody Dolnośląskiego; modlitwa ku czci pamięci ofiar ludobójstwa; apel pamięci; salwa honorowa; składanie kwiatów i zapalenie zniczy. Godz. 11:00 - msza święta w kościele Najświętszej Marii Panny Na Piasku w intencji zamordowanych. Homilię wygłosił ks. bp prof. dr hab. Ignacy Dec – Biskup Kurii Świdnickiej. Godz. 13:00 - konferencja naukowo-historyczna w auli Fakultetu Papieskiego na placu Katedralnym.

Powiatowe lato nad zalewem - 6-7 lipca

miliczsummmer2013

Szkoły prowadzone przez powiat dzieciom

IMG 699029 czerwca powiat milicki, Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej oraz "Nasza Karczma" rozpoczęli cykl imprez plenerowych pod nazwą "Powiatowe lato nad zalewem". Oprócz dużej dawki muzyki tak jak ten weeked, na który milicka grupa AK-44 przygotowała Milicz Summer Party, zabawy i zajęcia dla dzieci przygotowały szkoły prowdzone przez powiat: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Zespół Szkół im. T.Kościuszki oraz I LO im. AK. Lato nad zalewem zapoczątkowało puszczanie wianków w noc świętojańską przygotowanych przez uczniów i nauczycieli SOSW w Miliczu.
W sobotę 7 lipca SOSW zaprosza dzieci o godz. 12.00 na konkurs na budowlę z piasku, a o 15.00 na gry i zabawy. Natomiast w niedzielę na turniej badmintona zaprasza Zespół Szkół im. T.Kościuszki.

PZZLA ma zapłacić

27 czerwca br. Sąd Rejonowy w Trzebnicy wydał Publicznemu Zespołowi Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego w Miliczu (gminnej przychodni zdrowia mieszczącej się na terenie szpitala przy ul. Grzybowej) nakaz zapłaty na rzecz spółki MCM dzierżawy za wynajmowane pomieszczenia.

Są wyniki matur

Są już wyniki tegorocznych matur. W technikach ZS im. T.Kościuszki zdawalność wyniosła 88,1% (a na Dolnym Śląsku 66,3%, a w Polsce 71%), natomiast w klasach licealnych I LO im. AK zdawalność wyniosła 90,1% (a na Dolnym Śląsku 87,6%, a w Polsce 90%). W sierpniu do poprawki przystąpi łacznie 20 uczniów (po 10 z LO i ZS), 4 uczniów (I LO) nie ma takiej możliwości.

 

Powiatowe lato nad zalewem w Miliczu

lato

Zapraszamy na turniej

turniej

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

W dniach 4-12 lipca 5 uczniów z I LO i ZS wraz z opiekunami, K.Góralem i F.Puchałą, przebywać będzie na Ukrainie w Rokitnikach, gdzie będą czyścić groby naszych przodków na dawnym polskim cmentarzu w ramach dolnośląskiej akcji "Migiłę pradziada ocal od zapomnienia", po drodze zwiedzą także Lwów. Wszelkie koszty pokrywają szkoły i milickie starostwo, które m.in. wyposażyło każdego uczestnika akcji w parę koszulek z godłem Polski i herbem powiatu milickiego. 26 czerwca wyjazd na Ukrainę starosta P.Lech omawiał z rodzicami uczniów.

Kto na Święcie Karpia Milickiego

Zespół Bracia, Renata Przemyk i wrocławski zespół Hurt to główni wykonawcy muzyczni na tegorocznym Święcie Karpia Milickiego, które zaplanowano na pierwszy weekend września, tj. 7 i 8.

Bracia to polska grupa rockowa powstała z inicjatywy braci Piotra i Wojciecha Cugowskich, synów Krzysztofa Cugowskiego z legendarnej Budki Suflera. Renata Przemyk to polska piosenkarka i kompozytorka. Większość płyt wykonawczyni m.in. „Babę zesłał Bóg” zdobyła tytuł złotej płyty. Hurt to wrocławska grupa muzyczna, której liderem jest Maciej Kurowicki.

 

Uczniowie I LO i ZS na Pikniku Patriotycznym

Uczniowie I LO i ZS wraz z opiekunami oraz starostą P.Lechem wzięli udział 22 czerwca w Krzydlinie Małej k.Wołowa w Pikniku Patriotycznym pn.:"Poznajmy się przed wyjazdem na Kresy", który jest częścią regionalnej akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Kilkuset wolontariuszy z całego województwa miało okazję wymienić się doświadczeniami z poprzednich lat i zapoznać się z planem tegorocznego wyjazdu na Ukrainę.

Raport badania wody na zalewie

zalewSą wyniki mikrobiologicznych badań wody na zbiorniku retencyjno - rekreacyjnym w Miliczu, przy ul. Wojska Polskiego, które na zlecenie miickiego starostwa przeprowadziła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wołowie.

W załączniku wyniki badań wody.

Czytaj więcej...

Drużyna powiatu milickiego jedzie do Niemiec na mini-EURO

koszulkaDrużyna powiatu milickiego chłopców z rocznika 2000-2001 weźmie udział w mini-EURO w piłce nożnej w dniach 4-8 lipca w zaprzyjaźnionym z naszym powiatem niemieckim mieście Wurzen. W roli opiekuna i trenera 10 zawodników wystąpi A.Stolarek. Starostwo przygotowało dla chłopców imienne stroje piłkarskie z herbem powiatu milickiego, który będą reprezentować (po zakończeniu turnieju staną się one ich własnością). Pierwotnie na mini-EURO powiat miała reprezentować drużyna z milickiej SP2, ale szkoła ta zrezygnowała, mimo że wszelkie koszty (poza strojami, bo je wzięło na siebie starostwo) pokrywa strona niemiecka.