Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Za nami I dzień Święta Karpia Milickiego

Otwarcie pierwszego w Polsce plenerowego akwarium z rybami stawów milickich z udziałem orkiestry dętej, występy zespołów muzycznych, w tym wspaniałego Hurtu, wyśmienity recital milickiej sopranistki Małgorzaty Ciężkiej - Kątnik, popis siłowy Tadeusza Hryciuka i wspaniały koncert Renaty Przemyk już za nami. Tak minął pierwszy dzień Święta Karpia Milickiego. Przed nami niedziela i wiele atrakcji, także kulinarnych. Zapraszamy! 

Święto Karpia Milickiego

skm2013bp

Kultura to sztuka

Tak wyglądały gminne słupy reklamowe na 2 dni przed jedyną największą masową imprezą w naszym powiecie. Pieniądze na druk plakatów i ich rozwieszenia poszły na marne przez czyjąś decyzję (KOGO?), by w tym czasie dokonać czyszczenia tychże słupów. Tylko że nie były to pieniądza starosty, wicestarosty czy innego pracownika powiatu, ale środki publiczne z części z podatku, który płacimy wszyscy.

slup

Otwarcie plenerowego akwarium

Otwarcie plenerowego całorocznego akwarium wybudowanego przez powiat milicki zaplanowano na godz. 16 w sobotę podczas Święta Karpia Milickiego. Uroczystości towarzyszyć będzie występ orkiestry dętej (cywilnej, gdyż wojskowa ze względu na wrocłąwską uroczystość z udziałem szefa BBN, gen. Kozieja, odwołała swój przyjazd do Milicza, w zamian wojsko zorganizuje u nas ekspozycję sprzętu wojskowego).

Zapraszamy do udziału w I Turnieju Nalewek Doliny Baryczy

Do niedzieli do godz. 13 można zgłaszać swoje nalewki do I Turnieju Nalewek Doliny Baryczy. Regulamin w lewym menu naszej strony www.

Zapraszamy na I Bieg Karpia i XXXIII Bieg Baryczan pod patronatem Starosty Milickiego i Prezesa "Stawy Milickie" SA

Starosta Milicki i Prezes spółki "Stawy Milickie" objęli patronat nad tegorocznymi Biegami Baryczan oraz Karpia i zobowiązali się do ich współ- oraz sfinansowania. Biegi mają promować zalety natury Doliny Baryczy, dlatego też ich trasę wyznaczono na dukty leśne i wokół stawów "Ostoi". Serdecznie zapraszamy, zapisy do godz, 10,50 w niedzielę. Organizatorem biegów jest milicki Klub Biegacza "Orzeł" z pomocą Starostwa Powiatowego oraz milickich szkół ponadgimnazjalnych.

Marszałek na rozpoczęciu roku szkolnego w ZS

IMG 0403Marszałek Województwa Dolnosląskiego, Rafał Jurkowlaniec, otworzył rok szkolny w Zespole Szkół w Miliczu. To wyróżnienie szkoła zawdzięcza uruchomieniu nowego kierunku kształcania - technika rybaka śródlądowego. Marszałek powodzenia życzył wszystkim uczniom, jednak główną uwagę skupił na nowej klasie, jedynej tego typu nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w kraju. Wreczył uczniom tego technikum markowe plecki oraz powiedział, że ani oni, ani ich rodzice nie będą żałować tej decyzji, gdyż przed spółką "Stawy Milckie" rysuje się bardzo dobra przyszłość. List  do uczniów nowo utworzonej szkoły skierował również wiceminister rolnictwa. 

Rozpoczęcie roku szkolnego

IMG 0388O godz. 9 w I LO im. AK, o godz. 9.30 w SOSW i  o godz. 10 w ZS im. T.Kościuszki rozpoczęły się uroczystości otwarcia nowego roku szkolnego w szkołach prowadzonych przez powiat. Podczas przemowy w I LO starosta P.Lech część wystąpienia poświęcił nowym projektom skierowanym do oświaty, na których realizację starostwo otrzymało środki unijne: o laptopach wraz opłaceniem internetu dla kilkudziesięciu uczniów, o płatnych stażach dla uczniów w powiatowych jednostkach oraz o projekcie ORE dotyczącym doskonalenia nauczycieli.

Powiatowe obchody 31 sierpnia

IMG 0066Powiatowe obchody 33 rocznicy podpisania porozumien sierpniowych rozpoczęły się punktualnie o godz.12. Przy opuszczonych sztandarach I LO, ŚZŻAK i "Solidarności" wysłuchano hymnu państwowego. Starosta P.Lech w swoim wystąpieniu przypomniał tamte chwile i wydarzenia, oddał hołd zmarłym działaczom milickiej "Slidarności" oraz podziękował tym, którzy tworzyli tu pierwszą i drugą "Solidarność". Głos zabrał również weteran milickiej "Solidarności", Józef Petryków. Swoje wystąpienie zakończył modlitwą za ojczyznę ks. P.Skargi. Organizatorzy umożliwili także zabranie głosu jednemu z dwóch protestujących przeciwko obecnej polityce władz państwowych. Mówił on m.in., że nie wszystkie postulaty Sierpnia'80 zostały zrealizowane, a pracownikom nadal dzieje się krzywda. Po złożeniu kwiatów pod krzyżem, prowadzący zakończył uroczystości.

Promocja książki w KOM

Zdjęcia z promocji książki "Przez stawy i lasy Doliny Baryczy", która miała miejsce w milickim KOM 30 sierpnia br.

Dzień Wolności i Solidarności

Starostwo 35 201331 sierpnia to Dzień Wolności i Solidarności ustalony przez Sejm RP na pamiątkę podpisania tzw. porozumień gdańskich, na mocy których powstał ruch społeczny oraz niezależny od komunistów związek zawodowy noszący nazwę "Solidarność". Było to tak potężnym ciosem w ówczesny ustrój polityczny, że w ostateczności doprowadziło do upadku komunizmu nie tylko w Polsce, ale i Europie.

Informacja z 149 posiedzenia Zarządu Powiatu 27.08.2013 r.

Zarząd uroczyście wręczył akty nadania stopni awansów zawodowych nauczycielom szkół prowadzonych przez powiat. Zapoznał się z bieżącymi sprawami Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej, które przedstawił prezes M.Gołąb. Podjął decyzję o odwołaniu M.Biardzkiego z funkcji reprezentanta MCM w Radzie Nadzorczej Medica Milicz sp. z o.o., jednocześnie zaakceptował i rekomendował kandydaturę M.Maciejaka na członka Rady Nadzorczej ww. spółki. Przedmiotową uchwałę w tej sprawie  podejmie Zgromadzenie Wspólników MCM sp. z o.o. Zarząd przyjął informacje o przystąpieniu do opracowania koncepcji zmiany organizacji ruchu na ul. Wojska Polskiego (na odcinku od ulicy Wrocławskiej do skrzyżowania z ulicą Kościuszki).

Sesja Rady Powiatu w CEE

IMG 9813Podczas sesji 29 sierpnia radni przegłosowali wszystkie uchwały będące w porządku obrad, w tym uchwałę nowelizującą budżet w związku zwiększymi dochodami powiatu. Za nim jednak przystąpiono do głosowania, ślubowanie złożył nowy radny - Piotr Zajiczek, który otrzymał mandat po radnej H.Skrzyneckiej, pełniącej obecnie funkcję wiceburmistrza. W następnej części obrad swoje wystąpienie miał Powiatowy Lekarz Weterynarii, poinformował m,in., że największym zagrożeniem obecnie jest dodawanie antybiotyków do pasz zwierząt. Na zakończenie posiedzenia radnych zaproszono na 14 już Święto Karpia Milickiego. Sesja po raz pierwszy odbyła się w nowo wybudowanym Centrum Edukacji Ekologicznej przy PCEiPP.