Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Dni Karpia 2020

Aktualności

Remont drogi powiatowej do Kuźnicy

Ruszył remont drogi powiatowej Czatkowice - Kuźnica Czeszycka.

Życzenia w placówkach oświatowych powiatu

IMG 3846Starosta Milicka, P.Lech, wraz z kier. wydz. oświaty milickiego starostwa, D.Duszyńskim, odwiedzili 11 października podległe powiatowi placówki oświatowe. BYły życzenia, kwiaty i słodki upominek dla dyrekcji i pracowników. Szczególny charakter miało spotkanie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, gdzie goście wraz uczniami i nauczycielami obejrzeli piękne widowsko teatralne.

Życzenia z okazji DEN

kwiatyW jednym z ważniejszych dni w całym roku szkolnym, Dniu Edukacji Narodowej, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty. Dużo zdrowia, cieprliwości, wytrwałości oraz wielu sukcesów zawodowych!


Piotr Lech - Starosta Milicki
Krzysztof Osmelak - Przewodniczący Rady Powiatu

Stypendia za wybitne osiągnięcia przyznane

8 października obradowała komisja stypendialna w składzie: dyr. I LO im. AK, dyr. ZS im. T.Kościuszki, dyr. PCEiPP oraz kier. wydziału oświaty milickiego starostwa jako przewodniczący. Komisja jednomyślnie poparła propozycje przygotowane przez dyr. obu szkół i przyznała stypendia następującym uczniom: ZS - Patrykowi Smykowskiemu, Adrianowi Dwojakowi, Jackowi Jachimczakowi, Katarzynie Bieleckiej, Tomaszowi Wasilewskiemu, Sandrze Mariasz, Bartoszowi Stawinodze, Karolinie Fossie, Sylwii Szubert, Paulinie Kontarek, Małgorzacie Siwiec i Aleksandrze Rudowskiej; uczniom I LO - Poli Dziedzic, Darii Głogosz, Klaudii Iwanickiej, Joannie Kokot, Angelice Kurczakowskiej, Monice Kurowskiej, Kacprowi Michalikowi, Danielowi Miśkowi, Danielowi Nodze, Adamowi Połubkowi, Kamilowi Szewczykowi, Wojciechowi Wilkowi, Aleksandrze Wolarz, Agacie Wołk, Anecie Zimoch i Damianowi Zmyślonemu. Stypendia za szczególne osiągnięcia szkolne (nie tylko naukowe) wypłacane będą od tego miesiąca z wyrównaniem za wrzesień. W ZS wysokość 12 stypendiów wyniesie po 180 zł miesięcznie, a I LO wysokość 16 stypendiów waha się od 130 do 150 zł.

Podziękowania dla starosty

podz-od- kuratorki

Informatory PCPR

Infor-pcprW nowe informatory: "Informator PCPR" oraz "Ulgi i uprawnienia osób niepełnosprawnych" można się zaopatrzyć m.in. w siedziebie Powiatowego Centrum Pomocy Rodziniew Milicza, są dystrybuowane bezpłatnie. Już niedługo na stronie www.pcprmilicz.pl dostępne będą również w wersji PDF.

Pieniądze na inwestycje - skonsultuj swój pomysł!

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacji, które odbędą się 10 października 2013 r. w Miliczu w godzinach 9.00-12.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Miliczu. W trakcie dyżuru konsultantów będzie można dowiedzieć się o aktualnych możliwościach pozyskania wsparcia z funduszy europejskich.

Czytaj więcej...

Tytuł "Nowoczesnej biblioteki" dla bibiotek PCEiPP w I LO

bibl-1

Czytaj więcej...

Samochody dla SOSW i DPS w Miliczu

Wrocławski PFRON pozytywnie rozpatrzył wnioski powiatu milickiego o dofinansowanie zakupu nowych samochodów do transportu osób niepełnosprawnych dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Domu Opieki Społecznej w Miliczu. Dofinansowanie wyniesie 80%, tak więc dwie placówki jeszcze  tym roku wzbogacą się o nowe samochody za jedyne 20% ich wartości.

Wizyta konsula honorowego

IMG 27892 października na terenie powiatu milickiego gościł konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Jerozolimie, Zeev Baran. Zobaczył Stawy Milickie i inne atrakcje naszej ziemi. Obejrzał również DPS i nieruchomości poszpitalne w Krośnicach, gdyż podczas pobytu u nas reprezentował także firmę zajmującą się opieką nad osobami starymi. Mowa była również o nawiązaniu współpracy polegającej na wymianie młodzieży polskiej i izraelskiej.

O współpracy z KOM

komO współpracy powiatu z milickim KOM rozmawiano 2 października br. W spotkaniu na terenie Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego wzięli udział starosta P.Lech, prezes Fundacji KOM E.Defratyka, dyr. PCEiPP G.Kmiecik, kier. wydz. oświaty i promocji D.Duszyński oraz menedżer KOM I.Brymerska. Obie strony są zainteresowane jak najściślejszą współpracą.

Spotkanie w sprawie drogi

IMG 30114 października w Starostwie Powiatowym miało miejsce spotkanie starosty P.Lecha, wicestarosty W.Szydełki i kierownika Wydziału Dróg Powiatowych z dwoma przedsiębiorcami ("Meble Rząsa" i "Piekarnia Familijna") oraz sołtysami, dotyczyło ono nowej inwestycji, która ruszy lada dzień - remontu drogi z Czatkowic do Kuźnicy Czeszyckiej. Zebrani nie kryli radości, że w końcu i ta droga doczeka się naprawy.  Ponad-7,5-kilometrowy odcinek będzie powiat kosztował blisko 1,9 mln zł.

Zawiadomienie o XXIX sesji Rady Powiatu

XXIX sesja Rady Powiatu w Miliczu odbędzie się 11 października 2013 r. (piątek) w sali konferencyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu, ul. Trzebnicka 4b, początek o godz. 14.00.

Czytaj więcej...