Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

new-logo

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Dni Karpia 2020

Aktualności

Można oddać głos na Starostę Milickiego

Jeżeli uważasz Piotra Lecha za dobrego starostę, możesz na niego oddać głos w plebiscycie "Gazety Wrocławskiej" na najlepszego starostę województwa dolnośląskiego.

 http://www.gazetawroclawska.pl/plebiscyt/104,najlepszy-starosta-dolnego-slaska,id,t.html

Prace przy budowie sali gimnastycznej

Powoli, ale systematycznie posuwają się do przodu prace przy budowie sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej. Otwarcie sali według planów ma nastąpić w przyszłym roku tak, aby mogli z niej korzystać uczniowie od nowego roku szkolnego 2014/2015. 

 

Stypendia premiera D.Tuska

stypPRMZuzanna Zauliczna z LO i Tomasz Wasielewski z  TS w Zespole Szkół oraz Adam Połubek z I LO im. AK odebrali z rąk dolnośląskiej kurator oświaty Beaty Pawłowicz stypendia prezesa Rady Ministrów, Donalda Tuska. Decyzję o przyznaniu stypendiów za bardzo dobre wyniki w nauce podjęły na początku roku szkolnego rady pedagogiczne ZS i I LO. Uroczyste wręczenie miało miejsce w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 27 listopada.

ZS rozkłada lodowisko

IMG 8582Trwają prace przy rozkładaniu lodowiska przy milickim Zespole Szkół. Sprawdzana jest instalacja i eliminowane ewentualne przecieki. Jeśli taka pogoda, jak obecnie, utrzyma się w przyszłym tygodniu, lodowisko według zapewnień dyrektora szkoły zostanie uruchomione już w mikołajki 6 grudnia br., a jeśli nie, to w innym dogodnym terminie (nocami temperatura powinna być minusowa). Lodowisko zakupione w 2010 r. w ramach dofinansowania tzw. Białych Orlików czynne będzie do wczesnej wiosny. Warto nadmienić, że Zespół Szkół w tym roku odzyskał VAT od zakupu lodowiska, szkoła uczyniła to sama, bez płacenia horrendalnie wysokich marży, jakie życzą sobie firmy odzyskujące ten podatek.

Otwarcie drogi Pracze - Gruszeczka

IMG 848126 listopada br. w zimowej scenerii miało miejsce otwarcie kolejnego wyremontowanego odcinka drogi powiatowej. Za Praczami, w miejscu, gdzie kończy się oddana do użytku w 2009 r. tzw. schetynówka, uroczyście w obecności księdza otworzono wyremontowany 3,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej do Gruszeczki. Dotychczas była to jedna z najbardziej zdegradowanych dróg w powiecie milickim. Odnowiona ze środków starostwa droga służyć będzie mieszkańcom, ale przede wszystkim uczniom dowożonym do sułowskich szkół. Po poświęceniu, przecięgu bialo-czerwonej wstęgi i symbolicznej lampce szampana zgromadzeni na uroczystości goście udali się na obiad do restauracji "Strzelec" w Praczach.

Już bez błędu

Od piątku 22 listopada br. pamiątkowa tablica przy I LO w Miliczu nie zawiera już błędu (OUP zamiast OUN), ponadto wszystkie napisy zostały wysrebrzone, dzięki czemu są czytalne nawet podczas deszczowej pogody. Z poprawą czekano, aż zwiędnie większość kwiatów tak licznie złożonych 11 listopada.

tablica

Nowe auto do nauki jazdy

IMG 9347Zespół Szkół wzbogacił się o nowe auto do nauki jazdy: niebieskiego forda fiestę. Zakup auta stał się możliwy dzięki odzyskaniu przez szkołę podatku VAT. Z tych samych środków zostaną wkrótce zakupione dwie nowe pracownie komputerowe do gabinetów 33 i 19. Bezpłatna nauka prawa jazdy przysługuje uczniom technikum pojazdów samochodowych, którzy pod okiem instruktora przygotowują się do egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Hotelarze we Włoszech

W ramach projektu "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” LEONARDO DA VINCI siedmioro uczennic klasy III technikum hotelarskiego odbywa czterotygodniowe praktyki w Forli we Włoszech pod opieką nauczycielki Anny Horały-Sekuradzkiej. Oprócz praktyk  uczennice   biorą udział w intensywnym kursie języka włoskiego, spotkaniach kulturowych, a także zwiedzają pobliskie miasta:  Ravennę,  Bertinoro i Forlimpopoli.

Tworzy się Północny Obszar Interwencji

W oparciu o wytyczne do Nowej Perspektywy Finansowej oraz  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śłąska, możliwe jest tworzenie kontraktów terytorialnych dla grupy samorządów terytorialnych, które porozumieją się co do celów i priorytetów wspólnych zadań, na które mogą pozyskać środki unijne liczone na region wg wskaźnika populacji. W tym celu powstało pierwsze porozumienie samorządów z północnej części Dolnego Śląska, nazwane jako Północny Obszar Interwencji, w sklad którego weszły gminy - Żmigród, Prusice, Wołów, Cieszków oraz powiaty - trzebnicki i milicki. Przedstawiciele samorządów spotkali się 20 listopada z Jerzym Tutajem, członkiem zarządu województwa dolnośląskiego, wskazali wstępnie na co najmniej 5 osi, którymi są zainteresowani i umówili się na następne spotkanie 26 listopada w Wołowie.

Lepiej zapobiegać niż leczyć - wykłady z profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi

Starostwo Powiatowe w Miliczu wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną Sekcją Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia organizuje 22 listopada 2013r.  wykłady nt. profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi. Wykłady poprowadzi dr n. med Agnieszka Ignatowicz – Pacyna, specjalista radioterapii onkologicznej, adiunkt w Katedrze Onkologii i Klinice Onkologii Ginekologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Czytaj więcej...

Kolejne środki na edukację młodzieży w szkołach powiatowych

Milickie Stowarzyszenie „Razem Bliżej”, działające przy SOSW w Miliczu, wspólnie z powiatem milickim pozyskało środki na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i wyrównawcze dla uczniów SOSW oraz LO w Miliczu. Pieniądze w kwocie 100.000 zł (po 50.000 na szkołę) pozyskano w ramach jednego z ostanich konkursów w ramach PO KL w tym okresie programowania, gdzie wnioskodawcami mogły być wyłącznie organzacje pozarządowe. W ramach tego konkursu pozyskano również 100.000 zł na wakacyjne, płatne staże dla uczniów z ZS w Miliczu oraz I LO. Pieniądze te pozyskano poprzez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Miliczu. Łącznie Powiat w partnerstwie ze stowarzyszeniami pozyskał środki w kwocie 200.000 zł na działania wspierające edukację w powiatowych szkołach na 2014 rok.

Przedstawienie Teatralne "Dziecię Europy"

Untitled-1

Prace nad Strategią Powiatu Milickiego 2014-2020 rozpoczęte

Starosta Milicki, Rada Powiatu w Miliczu we współpracy z ARAW S.A. rozpoczęli opracowywanie Strategii Rozwoju Powiatu Milickiego 2014-2020. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 28 listopada 2013 r. (czwartek) w siedzibie Kreatywnego Obiekut Multifunkcyjnego w Miliczu, ul. Dądbrowskiego 3, początek o godzinie 17:00.

Czytaj więcej...