Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

logo ZPP

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

"DoliBar i Ziemia Milicka"

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym w Miliczu (ul. Trzebnicka 4b) można nabyć nową publikację U.Ewertowskiej - kolorowankę z rysunkami R.Klausa w cenie 10 zł.

4 czerwca - Święto Wolności

garryS4 czerwca obchodzimy  24. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce. Polacy wybrali "Solidarność". Ze 161 miejsc w Sejmie (na 460) przeznaczonych do obsadzenia w wolnych wyborach "Solidarność" zdobyła 160. W Senacie "Solidarności" przypadło 99 miejsc na 100. Po wyborach w Polsce powstał pierwszy niekomunistyczny rząd w rozpadającym się bloku wschodnim. Na jego czele stanął Tadeusz Mazowiecki.

Od poniedziałku można oglądać na YouTubie klip inicjatywy  "»Dziękuję« means Thank You”, w którym młodzi Polacy dziękują pokoleniu swoich rodziców za wybór zmian w 1989 roku.

Udany Dzień Dziecka nad zalewem

IMG 17781 czerwca br. deszcz nie padał tylko przez ponad 2 godziny i to w czasie, gdy Starostwo Powiatowe w Miliczu organizowało obchody Dnia Dziecka, dlatego też kilkset osób: dzieci, rodziców i opiekunów mogło skorzystać z atrakcji nad zalewem, które przygotowali pracownicy powiatu. Tego dnia można było bezpłatnie popływać kajakiem lub rowerem wodnym, zabawić się na dwóch wielkich dmuchańcach czy zjeść gratis kiełbaskę z grilla. Dzieci zabawiali nauczyciele z SOSW, strażacy z OSP Milicz, wożący uczestników motorówką, i PSP, pokazujący sprzęt strażacki, oraz animatorka, która robiła sama i z dziećmi wielkie bańki mydlane. Rozdano setki słodyczy i gadżetów promujących powiat oraz nowo wydaną kolorowankę dla dzieci "DoliBar i Ziemia Milicka". Niestety, ze względu na pogodę zrezygnował z przyjazdu do Milicza właściciel tzw. kul wodnych. 

W poszukiwaniu śladów przeszłości

IMG 1153  31 maja 2013 r. w Goerlitz, odbyło się oficjalne otwarcie wystawy, zrealizowanej przez młodzież polską i niemiecką, w ramach projektu poszukiwania śladów historii, śladów wiary ewangelickiej na Dolnym Śląsku - "Kościół moim domem - nie do wiary". W uroczystościach uczestniczyła młodzież I LO w Miliczu, z wicedyrektorem Iwoną Lewandowską i opiekunką projektu Anną Waleńską. Przemówienie otwierające wystawę wygłosił starosta Piotr Lech.

Czytaj więcej...

Starosta Milicki zaprasza nad zalew w Dniu Dziecka

dzien-dziecka

OD 15 DO 17 WSZYSTKIE ATRAKCJE GRATIS!

Małe Projekty - ok!

lgdWszystkie trzy wnioski powiatu milickiego złożone do LGD w ramach tzw. Małych Projektów zostały skierowane do dofinansowania. Są to "Ryby naszych stawów - plenerowe akwarium promujące walory przyrodniczo-kulturowe Doliny Baryczy" - 50 tys. zł, "Szanty nad zalewem sposobem na promocję walorów przyrodniczych oraz oferty turystycznej Doliny Baryczy” - 34 989,76 zł i "Tworzenie atrakcyjnej i spójnej oferty turystycznej wokół zbiornika retencyjno-rekreacyjnego w Miliczu - budowa kładek pieszo-rowerowych i montaż oświetlenia" - 50 tys. zł.

Dofinansowanie otrzyma także powiatowa Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej na projekt "Aleja turystyczna Milickie Turzycowiska jako łącznik szlaków turystycznych w Miliczu" przy zalewie rekreacyjnym - 50 tys. zł.

CEE

1Nowo wybudowane Centrum Edukacji Ekologicznej  wraz z otoczeniem to nowoczesna archtektura, która całkowicie zmieniła to miejsce, w którym od lat straszył niszczejący chlewik, pokryty krzywymi płytami parking czy pełna dziur gruntowa droga dojazdowa. Jak jest obecnie, widać na zdjęciach.

Piknik samorządowy

IMG 0787Po południu 27 maja nad wybudowanym przez samorząd powiatowy zalewem rekreacyjnym w Miliczu odbył się piknik samorządowy, na który zaproszono pracowników starostwa, radnych powiatowych oraz kierowników jednostek powiatowych. Z zaproszenia nad zalew ponadto skorzystali m.in.: Dolnośląski Kurator Oświaty, przewod, Konwentu Powiatów DŚ, dyr. ANR, konsultant ZPP i Starosta Trzebnicki. Na scenie występowała młodzież, m.in. Pola Dziedzic i zespół 4KM.

Msza św. w intencji samorządowców

IMG 055727 maja br. w dniu Święta Samorządu Terytorialnego tak zwanym małym kościele w Miliczu odbyła się msza święta w intencji powiatowych samorządowców. 

Nowa książka wydana przez Starostwo Powiatowe w Miliczu

IMG 0872"Powiat milicko-żmigrodzki nad Baryczą" - tak brzmi polski tytuł niemieckiej książki, w której dawni mieszkańcy z nostalgią wspominają ziemie nieistniejącego dziśspowiatu. Prezentacja i promocja nowej książki wydanej przez Starostwo Powiatowe w Miliczu odbyła się podczas obchodów Święta Samorządu Lokalnego 27 maja w nowo wybudowanym Centrum Edukacji Ekologicznej.  Wydawnictwo z 1965 r. przetłumaczył I.Kowalski, a zredagował i zrobił korektę W.Zdobylak. W trakcie urocztości, którą swoją obecnością uświetnili  przedstawiciele Ziomkowstwa Milicko-Żmigrodzkiego z Niemiec, głos zabrali Starosta Piotr Lechi, Hans Joachim Nitschke oraz tłumacz Ireneusz Kowalski. Książka została wydana ze wsparciem środków europejskich. 

Udane Święto Samorządu Terytorialnego

IMG 0654W obecności Marszałka Województwa Dolnośląskiego, R.Jurkowlańca, posła na sejm, M.Jarosa, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, B.Pawłowicz, starostów, burmistrzów, wójtów, radnych, kierowników jednostek powiatowych, gości z Niemiec z Ziomkostwa Milicko-Żmigrodzkiego obchodzono w nowo wybudowanym Centrum Edukacji Ekologicznej przy PCEiPP w Miliczu Święto Samorządu Terytorialnego, przypadające na dzien 27 maja, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych w 1990 r., oraz 15-lecie powiatu milickiego.

Bardzo ciekawy wykład wygłosił ekspert Związku Powiatów Polskich, M.Wójcik. Do zgromadzonych przemawiał także marszałek. O swoich kadencjach i ówczesnej sytuacji wspominali pierwszy burmistrz Milicza J.Wierzowiecki i pierwszy strosta J.Kwiecień.

 

CEE otwarte

IMG 0697Dolnośląski Kurator Oświaty, B.Pawłowicz, Starosta Milicki, P.Lech, oraz wykonawca powiatowej inwestycji, przecięli wstęgę i tym samym dokonali otwarcia nowo wybudowanego Centrum Edukacji Ekologicznej, które powstało w miejscu chlewika dawnej bursy szkolnej. Budowa centrum obejmowała także zagospodarowanie terenu wokół, powstały trawniki, miejsca parkingowe oraz droga dojazdowa wyłożona kostką. O estetykę tego miejsca, nasadzenia drzew i krzewów, wystrój wnętrza zadbała dyr. Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno-Pedagogicznego, w którego skład weszło CEE. Centrum posiada 90-metrową salę konferencyjną wyposażoną w sprzęt multimedialny, nowoczesną pracownię przyrodniczą, a także 3 toalety oraz zaplecze kuchenno-szatniowe i korytarz z "recepcją". Przy okazji ocieplono i położono nową elewację na stołówce i kuchni. Uroczystość otwarcia CEE miała miejsce 27 maja br. podczas obchodów Święta Samorządu Terytorialnego.

                                                       

Czytaj więcej...

65. rocznica

pilecki

web-ewid

20621116 475499606147098 1001677039264391970 n

 

strategia

pnns

przemoc w rodzinie

Rzecznik Praw Pacjenta przypomina

DYŻURY APTEK

pomoc prawna

nfosigw

button kolorowy szlak karpia

baner LSR projekty.barycz 2016

stw

inwestycje 2013

WWW  

kolorINNOWACYJNA GOSPODARKA

ore-milicz

eu-fund

zalew-w-miliczu

kresy

tvpm logo moje

kolej na rower

docsign2

google-street-view-logo

e-mapa1

 logo ziemiamilicka