Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

logo ZPP

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Miliczanie na Lohrer Spessartfestwoche '2013

IMG 1031Delegacja powiatu milickiego w osobach sekretarza powiatu, Adama Aleksandrowicza, prezesa Fundacji na Rzecz Ziemi Milickiej, Michała Gołąba, oraz Jarosława Figury wzięła udział w inauguracji Lohrer Spessartfestwoche '2013. Miliczanie przebywali w bawarskim Lohr od piątku 26 do niedzieli 28 lipca br.

Na zdjęciu obok sekretarz powiatu milickiego z burmistrzem Lohr, Ernstem Prüße 

Wybór kierownictwa projektu

Powiat milicki wraz z Powiatowym Centrum Edukacyjnym i Psychologiczno-Pedagogicznym w Miliczu w ramach realizacji projektu pn. „Poprawa jakości doskonalenia nauczycieli w powiecie milickim” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego od 1 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2015 r., ogłosili nabór na: koordynatora merytorycznego, menadżera oraz asystenta projektu. Szczegóły na bip.milicz-powiat.pl

Milicka młodzież odnawiła nagrobki na Ukrainie

004Wyjazd uczniów I LO im. Armii Krajowej i ZS im. Tadeusza Kościuszki na Ukrainę miał miejsce w dn.4.07-12.07.2013. Początkowo udali się do Rokitna w powiecie sarneńskim (obwód wołyński), gdzie przez 5 dni porządkowali cmentarz polskich żołnierzy, którzy zginęli w latach 1919-1920, sam cmentarz został zbudowany w 1929 r. Wspomagali grupę z Trzebnicy, która zajmuje się tym cmentarzem od kilku lat, konsekwentnie go odbudowując. Zadanie naszych uczniów polegało na wyczyszczeniu płyt nagrobnych (porośniętych mchem i porostami) i odmalowaniu inskrypcji, co udało się wykonać w stu procentach – odnowili 38 nagrobków.

Czytaj więcej...

Weekend 27-28 lipca nad zalewem

IMG 9387Weekend 26-28 lipca nad zalewem to tropikalna pogoda, tłumy plażowiczów, otwarcie strzeżonej przez ratowników wodnych części kąpielowej i kolejne imprezy z cyklu "Powiatowe lato nad zalewem". Wszystko to ilustrują zdjęcia Łukasza Gościniaka.

Protest do wiadomości

Do wiadomości Starostwa Powiatowego w Miliczu trafił podpisany przez 1642 mieszkańców gminy Krośnice protest skierowany do wójta Drobiny przeciwko planom usytuowania na terenie gminy, a szczególnie w Policach instalacji przetwarzania nieczystości.

 protedt

Nowi nauczyciele mianowani

Kamila Bień (polonistka z ZS), Ewa Stefanów (wychowawczyni z SOSW), Joanna Lorek (wychowawczyni z SOSW), Agnieszka Dwojak (nauczycielka muzyki z SOSW) i Joanna Woroniak (pedagożka z PCEiPP) 25 lipca zostały pozytywnie ocenione przez komisje egzaminacyjne, którym przewodniczył kier. wydziału oświaty, i otrzymały stopnie nauczycielek mianowanych.

Zespół Szkół zaprasza nad zalew

27lipca

Konkurs fotograficzny UMWD

logoDSUrząd Marszałkowski we Wrocławiu ogłosił konkurs fotograficzny o efektach wdrażania programu regionalnego dla naszego województwa pn. "Przed i po - RPO". Jeżeli lubisz fotografować; interesuje cię, jak zmienia się na region dzięki funduszom unijnym, to ten konkurs jest dla ciebie! Najlepszych uhonorujemy nagrodami pieniężnymi - czytamy w ulotce reklamowej. Zdjęcia należy dostarczyć do 30 sierpnia br.

Czytaj więcej...

"Fakty Milickie" z 19 lipca

Czysta woda w zalewie

zalew1strJak informuje Fundacja na Rzecz Ziemi Milickiej, są najnowsze wyniki badania wody w zalewie przy ul. Wojska Polskiego, zlecone po tym, jak rozeszła sie plotka o jej zanieczyszczeniu, podchwycona przez lokalną gazetę. Wynika z nich, że woda w zalewie nie zagraża zdrowiu.

186,2 tys. zł dla PUP

186, 2 tys. zł z rezerwy ministerstwa pracy otrzymał milicki urząd pracy m.in. na łagodzenie skutków bezrobocia i aktywizację zawodową. Środki zostaną przeznaczone na staże dla 34 osób oraz na wyposażenie 2 stanowisk pracy dla bezrobotnych.

Obchody rocznicy Rzezi Wołyńskiej na Ukrainie

luckW ramach obchodów 70-lecia Rzezi Wołyńskiej, młodzież milickich szkół ponadgimnazjalnych przebywała w Rokitnie,obwód rówieński, województwo wołyńskie, gdzie uczestniczyła w renowacji miejscowego cmentarza wojskowego, ofiar wojny polsko - bolszewickiej 1919/20 roku. Od 13 lipca w Rokitnie przebywała także delegacja powiatu milickiego, starosta Piotr Lech, dyrektor I LO im. AK, Sławomir Strzelecki oraz Michał Gołab, prezes Fundacji na rzecz Ziemi Milickiej.

Czytaj więcej...

Godne obchody 70. rocznicy

IMG 7690Godny i dostojny charakter miały powiatowe obchody 70. rocznicy apogeum Rzezi Wołyńskiej, czyli tzw. Krwawej Niedzieli. 11 lipca o godz. 17 pod Krzyżem Solidarności, w miejscu, gdzie - jak mówiła prowadząca - przed laty miliczanie upomnieli się o godność, pamięć i wolność, oddano hołd wszystkim pomordowanym przez Ukraińców Polakom na Kresach Południowo-Wschodnich podczas II wojny światowej minutą ciszy, a następnie przemawiając, składając kwiaty i zapalając znicze. Natomiast o godz. 19 rozpoczęła się w kościele pw. św. Michała Archanioła msza święta w intencji tej straszliwej zbrodni.