Pogoda

Gościmy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Petycje-Sprawozdania

pap ico

logo ZPP

psplogopolicja

lgd dolinakom

zip

tl

POLECAMY

stawy i lasy 

Aktualności

Nowy przewodnik

plakat wglad

Turniej piłki plażowej

W niedzielę nad zalewem z inicjatywy Zespołu Szkół w Miliczu rozegrano turniej piłki plażowej.

Budowa akwarium

Trwa budowa akwarium, w którym będzie można zobaczyć wycinek Stawów Milickich z karpiami i innymi rybami. Powstaje ono przy ścieżce rowerowej na przystanku Milicz-Zamek k. EKO. Ma być czynne już podczas Święta Karpia Milickiego. Jego budowa jest dofinansowana ze środków unijnych z PO Ryby. Część szklana będzie miała wymiary 2x4x1 m. Ryby przekaże spółka "Stawy Milickie".

Informacja Starosty Milickiego na temat budowy infrastruktury turystycznej przy zalewie

"Cud nad Wisłą" - pamiętamy!

cud na wisła93 lata temu, 15 sierpnia 1920 roku w Bitwie Warszawskiej Polacy pokonali Armię Czerwoną. To jedna z 18. bitew, które zdecydowały o losach świata. Nazywana też "Cudem nad Wisłą" ze względu na spektakularne zwycięstwo nad przeważającymi siłami sowietów.  Wygrana zapewniła naszemu krajowi niepodległość na blisko 20 lat i równocześnie uchroniła Europę Zachodnią przed rewolucją komunistyczną.

Turniej piłki plażowej już w niedzielę

 

Nad milickim zalewem jest już przygotowane boisko pod niedzielny turniej piłki plażowej.

Turniej siatka 33 2013

Dni Karpia tuż, tuż

button DK-2013button DK-2013button DK-2013

Utrzymać linię kolejową

 "Sprzeciwiamy się likwidacji połączeń na linii Krotoszyn - Wrocław, oczekujemy remontu odcinka Grabowno - Krotoszyn, ze środków RPO woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego, aby połączenia kolejowe stały się atrakcyjne dla pasażerów, poprzez czas dojazdu - nie 2,3 godzin, lecz 1, 1,5 godziny" - mówili przedstawiciele samorządów zainteresowanych utrzymaniem połączeń kolejowych z Wrocławiem i Poznaniem. W spotkaniu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Miliczu z inicjatywy Starosty Milickiego udział wzięli - wicemarszałek wielkopolski Wojciech Jankowiak, dyrektor departamentu infrastruktury UMWD Wiktor Lubieniecki, starostowie krotoszyński - Leszek Kulka, oleśnicki Zbigniew Potyrała, burmistrz Twardogóry Jan Dżugaj, wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke, wójt Cieszkowa Ignacy Miecznikowski oraz wicestarosta i starosta milicki Władysław Szydełko i Piotr Lech.  

Siatkówka plażowa open

siatkowka plazowa 1Nauczyciele Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Miliczu i dyrektor szkoły Ryszard Lech  w najbliższą niedzielę 18 sierpnia zapraszają  wszystkich chętnych na otwarty turniej piłki siatkowej plażowej. Początek o godz. 10.oo, zawody poprowadzi milicki siatkarz Artur Nakonieczny. By zorganizować turniej, szkoła przygotuje odpowiednie boisko. Impreza odbędzie się w ramach "Powiatowego lata nad zalewem".

Zjazd "Solidarności" w Miliczu

solidarnosc-dolny-slask-logo-primaryW piątek 25 października w Miliczu w auli I Liceum Ogólnokształcącego im Armii Krajowej odbędzie się zjazd dolnośląskiej "Solidarności". W przerwie obrad delegaci związku udadzą się na obiad z karpiem do Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno-Pedagogicznego. W kuluarach zjazdu promować się będą powiat milicki i "Stawy Milickie" SA.

To ważne dla Ziemi Milickiej wydarzenie, także promocyjne, nie byłoby możliwe bez aktywnego zaangażowania milickiego MOZ i jej szefa Ryszarda Bartnickiego.

Główny Lekarz Weterynarii o antybiotykach

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miliczu informuje o prawach i obowiązkach w zakresie leczenia zwierząt antybiotykami.

Czytaj więcej...

Spotkanie z ministrem transportu

z tym od zegarkow12 sierpnia starosta Piotr Lech spotkał się we Wrocławiu z ministrem transportu Sławomirem Nowakiem. Rozmowa dotyczyła planów PKP i zmian w kursach pociągów pasażerskich na linii Krotoszyn - Oleśnica. Temu problemowi poświęcone będzie też spotkanie 13 sierpnia br. w Miliczu wicemarszałków dolnośląskiego i wielkopolskiego, posłów i samorządowców, zorganizowane przez Starostę Milickiego.

Czytaj więcej...

Recital M.Ciężkiej-Kątnik

ciezkaMiliczanka z pochodzenia, Małgorzata Ciężka-Kątnik, recitalem, który zaplanowano 7 września na godz. 17 w I Liceum Ogólnokształcącym im. AK w Miliczu, rozpocznie tegoroczne Święto Karpia Milickiego.

M.Ciężka-Kątnik jest sopranistką Chóru Filharmonii Wrocławskiej oraz pedagogiem Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Od trzech lat Święto Karpia rozpoczynają występy znanych także poza Miliczem artystów. Partnerem koncertu jest Bank Spółdzielczy w Miliczu.

web-ewid

Darmowy Program PIT dostarcza firma

PITax.pl Łatwe podatki w ramach

projektu „Wspieraj lokalnie”

prowadzonego przez

Instytut Wsparcia Organizacji

Pozarządowych

pomoc prawna

strategia

pnns

przemoc w rodzinie

Rzecznik Praw Pacjenta przypomina

 

DYŻURY APTEK

 

nfosigw

button kolorowy szlak karpia

baner LSR projekty.barycz 2016

stw

inwestycje 2013

WWW  

kolorINNOWACYJNA GOSPODARKA

ore-milicz

eu-fund

zalew-w-miliczu

kresy

tvpm logo moje

kolej na rower

docsign2

google-street-view-logo

e-mapa1

 logo ziemiamilicka